Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Co přináší iOS 4.1, a co přinese iOS 4.2

redakce 07.09.2010

Pro iOS vychází bezplatná aktualizace, kterou půjde stáhnout z iTunes; verzi 4.1 již od středy osmého září, verzi 4.2 pak od listopadu…

Kapitoly článku

iOS 4.1

Verze 4.1 opravuje mnohé chyby, zejména ve funkci čidla Proximity, dále v Bluetooth a v připojování k sítím 3G. Přináší také několik funkcí zcela nových… Stahujte z iTunes.

Fotky v HDR

HDR znamená vysoký dynamický rozsah (high dynamic range). Tato funkce překonává trápení s přesvětlenou oblohou nebo se stinnými místy utopenými na snímku ve tmě — zkrátka s tím, že lidské oko je schopno bez potíží vnímat mnohonásobně větší rozdíly v jasu, než co může zachytit kamera a posléze zobrazit displej.

Když si zapnete HDR, iPhone (nebo iPod touch s kamerou) pořídí namísto jednoho snímku snímky tři, a to rychle za sebou. (Tedy jím při tom nehýbejte.) Jeden bude nasvícený normálně, jeden bude světlý a jeden tmavý; z každého se pak použije to, co vyšlo dobře, a spojí se to v obrázek jediný. Výsledky jsou ohromující.

Game Center

Game Center je od iOS 4.1 nejen API (tedy rozhraní pro vývojáře aplikací), nýbrž je to nyní také sama aplikace pro uživatele. Těžištěm jsou hry pro více hráčů, a nevíte‑li, s kým si zahrát, aplikace vám nějakého protihráče nebo spoluhráče vyhledá a nabídne — pokud možno hráče na zhruba stejné úrovni, jako jste vy. Také si s ostatními můžete porovnávat dosažené výsledky.

Na setkání vystoupili zástupci Epic Games, kteří předvedli předběžnou verzi chystané hry Project Sword; ta přináší nádherný 3D svět — tím spíše na to, že běží na telefonu — a je pro více hráčů. V soubojích bojujete tak, že šoupete prstem po displeji… Hra má přijít na trh k letošním Vánocům.

iOS 4.2

Další verzí iOS bude 4.2, a ta má přijít v listopadu; rovněž půjde zdarma stáhnout z iTunes. Její hlavní přínos je však pro iPad. iOS 4.2 mimo jiné přenese na iPad vše, co znáte z iPhone, ale na iPadu dosud nebylo (také vše z verze 4.1).

iPad touto aktualizací získá snadný bezdrátový tisk (přes WiFi) — v nabídce Tools se objeví položka Print, a dole na liště přibude ikona Print Center, u které se bude zobrazovat počet běžících tiskových úloh.

AirTunes se změní na AirPlay — přejmenovaný proto, že nyní si budete moci na domácí zařízení posílat z iPadu nejen hudbu, ale také video nebo fotografie.
Hudba puštěná Na iPadu se přehrává na pozadí, i když budete mezitím na iPadu využívat jiných aplikací, a dole na liště je stále dostupno základní ovládání přehrávání.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme