Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Corinth a be3D realizují národní vzdělávací projekt v Lotyšsku

redakce 08.11.2014

Po pilotních vzdělávacích projektech, které český startup Corinth absolvuje se společností Microsoft na čtyřech kontinentech, přizval Corinth ke spolupráci také českého výrobce 3D tiskáren be3D.

Firmy nyní společně pomáhají zavádět nové technologie v lotyšském vzdělávacím systému. Lotyšský národní pilot v koordinaci místní vlády realizuje telefonní operátor Lattelecom a společnost Microsoft. Jeho cílem je implementace nových technologií do vzdělávání. České start-upy budou společně s Microsoftem mapovat přínos těchto technologií a do budoucna zvažují jejich zahrnutí do projektů v dalších zemích, včetně České republiky.

Součástí projektu je interaktivní digitální obsah CORINTH CLASROOM, který se používá už ve stovce zemí. Unikátní 3D obsah je doplněný o 3D tiskárnu DeeGreen od be3D. Díky tomuto spojení si mohou studenti rovnou vytisknout to, o čem se zrovna učí. „Misí Corinthu je přibližovat špičkové technologie realitě a možnostem dnešních škol. Díky propojení s 3D tiskem můžou školy ušetřit na obnově stárnoucích vybavení kabinetů, jako třeba vycpaných zvířat, říká k projektu Ondřej Homola, CEO brněnské firmy Corinth.

České start-upy se potkaly v americkém Silicon Valley, kam obě firmy nyní expandují. Spojení s výrobcem interaktivního 3D vzdělávacího obsahu je vynikající cestou, jak ukázat světu možnosti 3D tisku ve školství. S Corinthem jsme našli společnou řeč a já si moc vážím, že nás přizvali do projektu v Lotyšsku. Věřím, že spojení 3D tisku a škol se osvědčí a my budeme moci podobný projekt co nejdříve realizovat také v dalších státech, především pak v České republice, říká k projektu David Miklas, CEO pražské společnosti be3D.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme