Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Čtyřikrát lepší, než u iPhonu 13: řada 14 má být vybavena špičkovým fotoaparátem

Jiří Palyza 16.12.2021

Objevily se nové informační úniky ohledně příští generace iPhonu 14. Připravovaný fotoaparát ve verzi Pro by měl údajně mít čtyřikrát vyšší rozlišení, než současné modely.

Nové zvěsti o chystané řadě iPhonu 14 se týkají připravované sestavy fotoaparátu. Podle analytika Jeffa Pu budou mít modely Pro výrazně vylepšený fotoaparát. Na zadním těle zařízení budou instalovány celkem tři objektivy.

Podle informací serveru MacRumors, které uvádí ve svém příspěvku "iPhone 14 Pro Models Rumored to Feature 48-Megapixel Camera and 8GB of RAM", bude sestava složena z hlavního širokoúhlého objektivu s rozlišením 48 MPx. Dva další objektivy jsou ultra-širokoúhlý a teleobjektiv, oba s rozlišením 12 MPx.

iPhone 14: kromě fotoaparátu budou vylepšeny i další komponenty

iphonecamera

Stejně jako jeho předchůdce má mít iPhone 14 také fotoaparát se třemi objektivy. | Zdroj: Jeremy Bezanger/Unsplash

Kromě špičkového fotoaparátu se očekávají i další novinky. Paměť RAM se u modelu Pro údajně zvětší ze šesti na osm GB. Ostatní tvrzení se ale zdají být spíš méně pravděpodobná. Pu například předpokládá, že všechny modely iPhonu 14 budou vybaveny 120Hz displejem.

Předpovídá také, že modely by měly začínat s kapacitou úložiště velikosti 64 GB. To se také moc nezdá, protože všechny modely iPhone 13 už byly vybaveny alespoň 128 GB.

V minulosti se Jeff Pu se svými infomačními úniky a předpověďmi trefoval se střídavým úspěchem. Správně například předpověděl, že 16" MacBooky Pro a iPady Pro s miniLED obrazovkami budou uvedeny na trh v letošním roce 2021. Mýlil se ale v odhadu kdy předpokládal, že zařízení HomePod se 3D reprodukcí bude uvedeno v roce 2019.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme