Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Darkode: fórum pro kyberzločince eliminováno

redakce 19.07.2015

FBI ve spolupráci s Europolem ukončila činnost jednoho z nejaktivnějších hackerských fór pro anglicky mluvící kyberzločince. 

Když se řekne hackerské fórum, většina expertů si logicky představí dobře maskovaný web na Darknetu (síti TOR). Výjimkou potvrzující pravidlo bylo fórum Darkode, které patřilo k TOP 5 webům podvětí, kde se ve velkém prodávaly jak hackerské programy, tak i jimi získaná data. V rámci americké justice dokonce existovaly názory, že toto fórum je mezi stovkami podobných po celém pro americké počítačové uživatele nejnebezpečnější.

I proto bylo paradoxní, že až doposud – za 8 let existence fóra nedošlo k jedinému efektivnímu zásahu proti němu. Příčinou bude pravděpodobně velmi striktní režim utajení a důvěry, který zde panoval. Fórum mělo přibližně 250 až 300 členů, bylo jen pro zvané a nový uživatel byl přijat až po prověření a na doporučení důvěryhodným členem fóra. Úspěšný útok na fórum se povedl až před několika dny – operace byla vedená FBI a podporovaná Evropským centrem pro boj proti kyberkriminalitě, za účasti policistů z 20 zemí.

 

Další podrobnosti najdete na webech NetSecurity (http://www.net-security.org/secworld.php?id=18633) nebo KrebsOnSecurity (http://krebsonsecurity.com/tag/darkode/).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme