Přejít k hlavnímu obsahu

Debenu PDF Tools

Martin Kučera 19.11.2013

Pokud denně pracujete s PDF soubory, určitě přivítáte šikovné nástroje pro tento typ dokumentů, které se spouštějí pravým tlačítkem myši. Nemusíte tedy hledat a spouštět žádný program, vše je hned po ruce na jedno kliknutí. * Uveřejněno na Chip DVD 12/13

box-debenu250 Editování obsahu a vlastností PDF souborů může být někdy dost náročné. Naštěstí existují programy, které si hravě poradí s drtivou většinou vašich požadovaných úprav a operací. Debenu PDF Tools, který se nachází na Chip DVD, se hodí právě pro tyto účely. Poradí si s běžnými úkony typu slučování a rozdělování dokumentů, zvládne spravovat hesla, hlavičky, metadata, či konvertovat soubory do PDF z obrazových souborů či naopak převádět PDF do obrázku či textu. Umožní vám také nastavit sérii úkonů, které s PDF rutinně provádíte a zpracovávat pak dokumenty hromadně v dávce. A to nejlepší nakonec – díky chytré integraci do Průzkumníku (Exploreru ve Windows) je správa PDF dokumentů zase o něco příjemnější.

Na Chip DVD se nachází uvolněná verze programu Debenu PDF Tools, určená ke správě a manipulaci s PDF soubory. Placená verze programu Debenu PDF Tools Pro za 2 400 Kč dále rozšiřuje možnosti o editaci vodoznaků a digitálních podpisů, javascriptů, příloh, záložek a dalších vlastností.

  • Uveřejněno na Chip DVD 12/13
  • Plná verze programu
  • Info: www.debenu.com
  • Jazyk: anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7/8 (32/64 bit)
  • Registrace není potřeba
obr-01

úvodní obrazovka: Najdete zde přehled nedávno otevřených PDF souborů a bránu do světa spravování. Můžete i založit nový prázdný dokument.

Určitě každý z vás znáte ten pocit, když máte uloženého něco v PDF formátu, potřebujete s tím nějak ještě manipulovat, ale veškerý tok vašich myšlenek vede přes složité cesty typu: Editovat původní zdrojový soubor ve Wordu a poté převést znovu do PDF a tak dále. Samozřejmě pokud máte k dispozici zdroj, není to až takové zlo. Pokud ho ale nemáte, je to horší – editovat PDF soubory není procházka růžovým sadem. Právě za tímto účelem vznikl Debenu PDF Tools.

obr-02

Integrace: Veškerá nastavení a možnosti editace naleznete pohodlně v prostředí Windows Průzkumníka. Stačí jen pravý klik na vybraný dokument.

Konec starostí

Máte-li řešit nějaký problém s PDF, Debenu si s tím poradí. Kromě funkce zobrazení PDF souboru, umí i spoustu dalších skvělých věcí: 
   1. Editování titulu, autora, klíčových slov a to i v několika PDF zároveň.
   2. Editování nastavení počátečního zobrazení souboru.
   3. Přidávat a editovat metadata.
   4. Prohlížet zabezpečení dokumentu.
   5. Přidávat a odebírat hesla.
   6. Konvertovat obrázkové soubory do PDF či naopak. 
   7. Extrahovat celý text z PDF (včetně formátování) do textového souboru.
   8. Odstraňovat veškeré záložky jedním kliknutím.
   9. Veškeré záložky extrahovat do textového souboru.
   10. Převádět PDF do textového souboru.
   11. Prohlížet použité fonty.
   12. Bez větší námahy slučovat či rozdělovat PDF soubory.

Veškeré tyto funkce jsou integrované do Windows Průzkumníku, stačí stisknout pravé tlačítko na myši, zvolit Debenu PDF Tools a nemusíte samotný program ani spouštět. Můžete si taktéž nechat vypsat různé reporty o PDF souboru, například nechat zobrazit veškeré odkazy v něm se nacházející.

obr-03

Editace PDF: Na první pohled se může zdát, že to je obyčejný PDF prohlížeč, ale zdání může klamat. Panel v pravé části okna stojí za všemi možnými úpravami.

Automatizace procesu

Pakliže děláte nějaký úkon s určitou pravidelností, například ořez PDF souborů, přepisování hlaviček, či konvertování souborů jakýmkoliv směrem. Dobrá zpráva je, že Debenu PDF Tools umí všechny tyto procesy zautomatizovat. 
Veškeré požadované úkony vyberete, nastavíte jejich parametry, váš takto složený proces si pojmenujete, a pak už stačí jen vybrat soubory určené k manipulaci, kam se má výsledek uložit a jaký proces chcete zahájit. Výhodou je, že takto můžete zpracovat v zásadě nekonečně mnoho souborů, takže pokud jste podobné akce doteď dělali manuálně, tak vám postačí několik kliknutí k nadefinování úloh a Debenu PDF Tools se o vše postará za vás. Vám tak zůstane čas na jiné činností a to se vyplatí.

obr-04

Editace PDF: Na první pohled se může zdát, že to je obyčejný PDF prohlížeč, ale zdání může klamat. Panel v pravé části okna stojí za všemi možnými úpravami.

Srovnání

Debenu PDF Tools se nabízí ve dvou verzích. V této standardní, zde popisované a ve verzi Pro. Profesionální verze v ceně cca 2 400 kč nabízí několik dalších funkcí. Například možnost přidávat text, čísla, obrázky kamkoliv na stránku nebo editace vrstev, anotací, příloh a záložek, editace zabezpečení, správa digitálních podpisů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud