Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

DeeGreen – nová česká 3D tiskárna

Pavel Trousil 24.03.2014

be3D.cz, český výrobce 3D tiskáren, představil na německém veletrhu CeBIT plně automatickou tiskárnu DeeGreen. DeeGreen dokáže vytisknout objekty o rozměrech 150 x 150 x 150 milimetrů a je určena především pro designery, architekty, módní návrháře, školy, modeláře nebo bytová studia.

Kapitoly článku

3d-nahled

Cílem be3D.cz bylo zrychlení procesu 3D tisku a DeeGreen se tak zařadí mezi nejrychlejší 3D tiskárny v technologii FDM (tisk z termoplastu). Oproti konkurenčním tiskárnám je DeeGreen vybavena automatickou kalibrací podložky, čímž se zjednodušuje práce s tiskárnou. Zaváděcí cena tiskárny bude 43379 Kč. DeeGreen bude v sériové výrobě již v dubnu letošního roku a nahradí dřívější model DeeOrange.

DeeGreen tiskne z materiálů PLA a takzvaného plastového dřeva. PLA je ekologický plast vyrobený z kukuřičného škrobu. Dřevěný plast je vyroben z dřevěných vláken, ty tvoří zhruba jednu třetinu materiálu, zbylé dvě třetiny jsou tvořeny materiálem PLA. Tiskárna je celozakrytá s dvířky, díky čemuž dochází k eliminaci vlivu prostředí na kvalitu tisku. Tiskárna se ovládá prostřednictvím dotykového displeje, kdy software pro obsluhu je na míru vyroben pro tiskárny z dílny be3D.cz. Oproti dřívějšímu modelu DeeOrange došlo u DeeGreen k dvojnásobnému zrychlení tisku, zvětšení tiskového prostoru a k zvýšení kvality tisku. Modely je možné do tiskárny poslat prostřednictvím USB kabelu nebo SD karty. Design tiskárny navrhl stejně jako v případě DeeOrange a DeeRed Martin Žampach.

DeeGreen je kompatibilní se všemi typy moderních PC, Mac a všemi modelovacími CAD programy, které umí exportovat do formátu STL. Součástí balení je ovládací software, 10 metrů tiskové struny PLA, 2 GB SD karta, speciální lepidlo na podložku a návod. Be3D.cz je zároveň dodavatelem a výrobcem tiskového materiálu, který prodává v e-shopu Tisknu3D.cz.

Technické parametry 3D tiskárny DeeGreen

  • Tisková plocha: 150×150×150 mm
  • Přesnost tisku: 0,1 mm, tloušťka tiskové vrstvy: 0,1 / 0,15 / 0,2 mm, tryska (možnost volby): 0,4 mm
  • Rychlost tisku:  90 – 180 mm/s
  • Rozměry: 495×395×390 mm
  • Osvětlení: LED
  • Tiskový materiál: PLA, dřevěný plast (1, 75 mm)
  • Hmotnost: 18 kg
  • Zaváděcí cena: 43379 Kč

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud