Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dell přechází u svých produktů na Sandy Bridge

redakce 05.05.2011

Dell představil více než dvacet novinek produktových řad Latitude E, Precision a OptiPlex založených na druhé generaci procesorů Intel Core.

Kapitoly článku

Společnost Dell oznámila dostupnost inovované řady profesionálních notebooků a pracovních stanic postavených na druhé generaci procesorů Intel Core. Více než dvacet produktů z profesionálních řad Latitude E, OptiPlex a Precision nabídne moderní design, vyšší výkon a vylepšené možnosti zabezpečení a vzdálené správy.
Dell také odhalil své plány v oblasti tabletů. V průběhu letošního roku uvede na trh 10“ „korporátní“ model s operačním systémem Windows 7. tento systém byl zvolen kvůli snadné integraci do stávající IT infrastruktury.

Profesionální notebooky Dell Latitude E

Řada notebooků Dell Latitude E pro profesionály prošla v nové řadě inovacemi. Vedle redesignu nabídne nová řada také nejnovější bezpečností funkce a nástroje pro vzdálenou správu.
Notebooky Latitude E5420 a E5520 jsou cenově dostupnější a modely Latitude E6220, E6320, E6420, E6520 a E6420 ATG jsou určeny náročným uživatelům na cestách. Díky šasi ze speciální Tri-Metal slitiny a bezpečnostním funkcím při volném pádu vydrží všechny notebooky i ty nejdrsnější podmínky a nešetrné zacházení. Společnost Dell představila také nástupce hybridního notebooku – tabletu s dotykovou obrazovkou Latitude XT3.
Další vlastnosti nové produktové řady notebooků Latitude E:

 • inovovaný design,
 • bezpečnostní funkce Remote Data Delete s podporou vzdálené destrukce dat a senzor, který v případě pádu notebooku rychleji zaparkuje hlavy disku,
 • příprava pro integrovanou podporu vzdálených ploch VMware a Citrix,
 • jednotné dokovací stanice a akumulátory pro všech 26 modelů řady Latitude E,
 • jediná byznysová řada notebooků s podsvícenou klávesnicí,
 • druhá generace Intel Core procesorů včetně nových grafických akcelerátorů a pamětí.

 

Stolní počítače Dell OptiPlex

Rodina stolních počítačů Dell OptiPlex byla navržena pro bezpečnost, flexibilitu a jednoduchou správu.
Nové modely OptiPlex 990, 790 a 390 nabízí:

 • jednotný image disku pro všechny tři konstrukce šasi,
 • širší možnosti přizpůsobení samotného šasi firemním požadavkům,
 • příprava pro integrovanou podporu virtualizačních platforem,
 • podporu technologie Intel vPro s vylepšeným možnostmi zabezpečení a vzdálené správy,
 • nejnovější generaci grafických karet a paměťových modulů.

 

Pracovní stanice Dell Precision

Dell inovoval i svoje pracovní stanice. Model T1600 může být vybaven druhou generací Intel Core, nebo Xeon procesorů. Má grafické karty Intel HD nebo dedikované profesionální karty NVIDIA a AMD.
Kromě toho nabízí Dell i mobilní pracovní stanice DELL Precision M4600 (15,6“) a M6600 (17,3“). Novinkou je také stanice DELL Precision R5500 určená do racku. Hlavní předností mobilních novinek je druhá generace procesorové architektury Intel Core i7 Extreme (Sandy Bridge) včetně podpory pamětí taktovaných na frekvenci 1600 MHz.
DELL nabízí ke svým pracovním stanicím certifikaci největších světových softwarových výrobců (Autodesk, Dassault Systemes, Siemens PLM Software, Softimage a další).
Model DELL Precision M4600 s 15,6“ displejem má odolný a lehký kryt. Nová procesorová architektura umožní využít až 32GB paměť. Precision M4600 nabídne až 750 GB kapacitu pevných disků s podporou RAID 0/1.
17,3 palcový DELL Precision M6600 je určen těm, kteří hledají velký displej, nejnovější grafické akcelerátory a podporu dodatečných dvou pevných disků (druhý HDD nebo 128 GB SSD do slotu Mini Card s podporou RAID 5) v kompaktním těle. Workstation bude možné v dohledné době konfigurovat s grafikou NVIDIA Quadro 5010M se 4 GB GFX.

Další vlastnosti mobilních pracovních stanic DELL:

 • kompaktní šasi z hliníkových nebo hořčíkových slitin, certifikace armádním standardem MIL-STD 810G proti vlivům extrémně vysokých teplot, vibracím, prachu a nárazům,
 • Certifikace spolehlivosti při náročných výpočetních operacích v programech od výrobců Autodesk, Dassault Systemes, PTC, Siemens PLM, a dalších
 • Široká nabídka grafických karet pro profesionály AMD FirePro a Nvidia Quadro s až 2 GB vlastní paměti
 • Čtveřice paměťových DDR3 slotů s podporou kapacit až 32 GB na frekvenci 1333 MHz nebo 16 GB s frekvencí 1600 MHz
 • Porty 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, 1x USB 2.0 kombinovaný s eSATA, DisplayPort, VGA, HDMI
 • Technologie NVIDIA Optimus, která v závislosti na požadovaném grafickém výkonu přepíná mezi integrovanou a dedikovanou grafickou kartou
 • Druhá generace procesorové architektury Intel Core I (Sandy Bridge) s nejvyšší konfigurací Intel Core i7 Extreme

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme