Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dell se rozloučí s Windows XP

redakce 08.09.2010

Dell nadobro přestane většině svých zákazníků nabízet Windows XP.

Dell přestane nabízet svým zákazníkům systémy Windows XP — Home i Professional — již nyní v září (kromě těch zákazníků, kteří využívají programu „Custom Factory Integration“), aby stihl všechny takové objednávky uzavřít před 22. říjnem. Ovladače pro XP se zavázal udržovat do konce roku 2012.

Připomínáme, že podle pokynů Microsoftu se nebudou smět dodávat netbooky s předinstalovanými Windows XP Home od 22. října letošního roku. Pohledem do nabídek domácích prodejců zjistíme, že se to tam mezi netbooky s Windows 7 dosud hemží i netbooky s XP Home, a uvažujete‑li o netbooku s XP, máte tak nejvyšší čas; možná dostanete i pěknou slevu: dá se totiž předpokládat, že prodejci dbalí tohoto pokynu se budou snažit o to, aby jim po 22. říjnu nezbyl na skladě žádný.

Pro jistotu dodáváme, že o stávající instalace XP se nemusíte strachovat přinejmenším do dubna 2014. (To je dokonce za déle než ohlášený konec světa… Takže pro odstřihnutí podpory pro XP k tomu určitě nedojde.) Platí to pro XP s opravným balíčkem 3, tedy s tím dosud posledním.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud