Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Devět firemních ProBooků od HP

redakce 13.05.2010

Devítku modelů převážně pro firemní a korporátní zákazníky, kteří se při nákupu ohlížejí na cenu, představila společnost HP. Všechny spadají do řady ProBook, nové EliteBooky jsme mezi nimi nenašli.

Mezi nově oznámenými notebooky najdeme modely HP ProBook 6555b, 6450b/6550b a 4525s v různých konfiguracích. Podle poslední číslice poznáte, zda je notebook vybaven procesorem Intel, či AMD. Nula patří Intelu, pětka AMD. V tiskové zprávě se píše, že „HP ProBook 6555b nabízí nejnovější VISION Pro technologii od AMD, která poskytuje efektivní výkon s ohledem na náklady, zatím co bezpečnostní prvky notebooku zajišťují vyšší zabezpečení v mobilním prostředí“ a „Řada HP ProBook 6450b/6550b využívá nejnovější technologie Intel, která pomáhá podnikům snižovat náklady a zvyšovat efektivitu. Nabízí flexibilní dokování a volitelnou baterii s výdrží až 16 hodin provozu, dále zvýšenou spolehlivost a také rozšířené možnosti zabezpečení.“ Vyberte si sami, který model byste raději. Zdá se, že všechny modely nezávisle na konfiguraci jsou efektivní, bezpečné a levné, inu, to by mrtvý neřekl. Řadu HP ProBook 4525s poznáte snadno, protože má leštěný hliníkový povrch v barvě kaviáru nebo bordeaux a používá procesory AMD Phenom II, Turion II a Athlon II.

Notebooky HP ProBook 6450b a HP ProBook 6550b obsahují procesory Intel Core i7, i5 a i3. Na grafice asi nezáleží, protože „úžasný grafický výkon zajišťují grafické procesory Intel HD Graphics nebo ATI Mobility Radeon HD 540v.“  Tisková zpráva uvádí, že jak 14“, tak 15,6“ modely mají displeje s LED podsvícením a HD rozlišením (samozřejmě ale nečekejte Full HD rozlišení 1920 x 1080 bodů, kouzelné slovíčko HD dnes znamená v marketingové řeči jakékoliv rozlišení nad 1024 x 768 bodů, v tomto případě se jedná o naprosto standardní rozlišení 1366 x 768 bodů, vybrané 15,6“ modely pak budou mít rozlišení 1600 x 900 bodů, ale to se v tiskové zprávě už nepraví).

Všechny nové HP ProBook řady „b“ mají klávesnice odolné proti polití a s odvodnými kanálky a některé modely mohou mít až 12článkový akumulátor. Všechny notebooky ProBook řady „b“ jsou navrženy pro práci s nedávno představenými dokovacími stanicemi HP 90W a HP 120W Advanced Docking Stations. HP ProBooky řady „s“ jsou vybaveny novými ovládacími prvky multimédií a obsahují přeinstalovanou sadu aplikací ArcSoft TotalMedia Suite pro přehrávání, úpravy a tvorbu video a audio souborů. Obsahují také ClickPad Gestures pro intuitivnější navigaci v dokumentech. Notebooky řady „b“ a „s“ také obsahují několik profesionálních inovací HP, včetně přeinstalovaného softwaru HP Power Assistant,  který uživatelům umožňuje lépe monitorovat spotřebu energie, a aplikaci Central Management for HP ProtectTools, která nabízí vzdálené řízení bezpečnosti, nasazení, monitorování a auditu z jednoho místa. Central Management for HP ProtectTools poběží na noteboocích HP, ale i na jiných standardních noteboocích, takže administrátoři mohou spravovat všechny notebooky ve svém prostředí prostřednictvím jediné uživatelsky přívětivé softwarové aplikace. HP ProBook 6555b by měl být k dispozici v červnu s doporučenou koncovou cenou od 18 490 Kč vč. DPH. HP ProBook 6450b a 6550b by měly být k dispozici v červnu s doporučenou koncovou cenou začínající na 21 890 Kč, respektive 21 990 Kč vč. DPH. HP ProBook 4525s by měl být k dispozici v polovině května s doporučenou koncovou cenou začínající na 16 190 Kč vč. DPH.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme