Přejít k hlavnímu obsahu

Digitální knihovna v kapse

Michal Bareš 16.10.2020
info ikonka
Zdroj:

Vyzkoušeli jsme 15 čteček elektronických knih a podívali se na jejich silné a slabší stránky. Poradíme vám i s jejich používáním.

Chip 11/2020: Čtečky elektronických knih jsou pro knihomoly na cestách skutečným požehnáním, ale stejně dobře je můžeme používat i doma. Do malého a lehkého čtecího zařízení se vejde víc knih než vlastní běžná městská knihovna a díky úspornému displeji s elektronickým inkoustem vydrží pracovat na jedno nabití i několik týdnů. Všechny moderní čtečky navíc disponují podsvíceným displejem, který usnadňuje večerní čtení. Podrobně jsme otestovali 15 čteček s různými úhlopříčkami displeje a vyzkoušeli jejich rychlost i výdrž na baterii.

V minulosti byl trochu problém legálně sehnat elektronické verze knih, které právě v papírové verzi dorazily na pulty knihkupectví, ale dnes již většina beletrie vychází současně (nebo jen s krátkým zpožděním) i v podobě elektronické. Podíl elektronických knih neustále roste, avšak stále dosahuje přibližně deseti procent, v některých případech (zvláště u literatury oblíbené u mladé generace, jako jsou například sci-fi nebo fantasy tituly) až pětadvaceti procent. Elektronické knihy jsou ale z legálních zdrojů k dispozici i zdarma a můžete si je dokonce půjčit ve vybraných veřejných knihovnách. Poradíme vám také s efektivní a jednoduchou správou knihovny a převáděním titulů do různých formátů.

Obsah: Všechna témata Chipu 11/2020


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme