Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Disky WD Pro pro zálohu a přenos dat

Pavel Trousil 23.06.2016

Firma Western Digital uvedla dvě novinky z nové produktové řady WD Pro Series. Mobilní bezdrátové úložiště My Passport Wireless Pro Wi-Fi a síťové úložiště My Cloud Pro.

Kapitoly článku

Oba produkty jsou určeny především pro profesionální uživatele z kreativního prostředí. Zjednodušují přenos digitálního obsahu mezi různými zařízeními a využívají aplikaci My Cloud mobile app. Nová verze této aplikace bude uvedena současně s oběma produkty a bude kompatibilní s aplikacemi Adobe Creative Cloud.  Navíc, jak My Passport Wireless Pro tak My Cloud Pro jsou kompatibilní s aplikací Plex Media Server a společně s operačním systémem My Cloud OS 3 umožňují editaci, streamování a sdílení digitálního obsahu.

wd-my-passport-wireless-pro-side-nahled

Mobilní úložiště dat My Passport Wireless Pro poskytuje možnost zanechat notebook doma i v případě, kdy se pořizují fotografické nebo video záznamy mimo ateliér a fotostudio. Mobilní úložiště využívá přímé Wi-Fi připojení a uživatelé mohou automaticky zálohovat data z kompatibilních fotoaparátů, stejně tak jako ukládat, editovat a přenášet digitální obsah až z osmi dalších připojených zařízení. Disk obsahuje i vestavěnou čtečku SD karet a port USB 2.0

Mobilní bezdrátový disk My Passport Wireless Pro je k dostání v kapacitách až 3 TB a vestavěná baterie udrží zařízení v provozu po dobu až 10 hodin. Disk může sloužit i pro dobíjení ostatních mobilních zařízení jako například chytrých telefonů, fotoaparátů nebo video kamer.

 wd-my-cloud-pr4100-nahled

Síťové úložiště My Cloud Pro Series

Síťové úložiště My Cloud Pro je k dispozici v kapacitě až 32 TB a je optimalizováno pro import dat z kompatibilních fotoaparátů, ze čteček karet a dalších zařízení s rozhraním USB, a to vše jen zmáčknutím zálohovacího tlačítka. Podle výrobce jednoduše připojíte fotoaparát a kompatibilní USB zařízení, zmáčkněte tlačítko a vaše nové soubory se automaticky importují a uloží.

Vysoký výkon při transkódování zajišťuje, že My Cloud Pro může nahrát, editovat, ukládat a streamovat digitální obsah v oblíbených formátech včetně 4K. Ucelená nabídka možností, které toto síťové úložiště poskytuje, zahrnuje kompatibilitu s aplikací Plex Media Server pro ukládání a optimalizaci multimediální knihovny při využití aplikace My Cloud a webového rozhraní MyCloud.com pro vzdálený přístup. Zařízení je určeno především pro profesionální uživatele.

Zařízení My Passport Wireless Pro Wi-Fi se s ohledem na kapacitu prodává v cenách od 6 200 do 7 200 Kč.  Síťový disk My Cloud Pro Series stojí od 12 500 do 49 000 Kč. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud