Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Do ČR přichází Nokia Lumia 1320

redakce 18.02.2014

Společnost Nokia představuje na českém trhu 6" chytrý telefon Nokia Lumia 1320, který přináší řadu špičkových technologických inovací známých z dražších přístrojů Lumia, avšak za nižší cenu.

„Během práce na vývoji úspěšného modelu Lumia 520 jsme se poohlíželi po dalších možnostech rozšíření portfolia našich inovací. Chtěli jsme přivést to nejlepší z řady Lumia od značky Nokia a to nejnovější ze systému Windows Phone do chytrých telefonů s velkým displejem, které budou cenově dostupnější,“ říká Marcus Stoerkel, manažer Nokia pro ČR a SR a dodává: „S velkým displejem, přívětivým a hravým designem a bohatými možnostmi zobrazení je Nokia Lumia 1320 nedílnou součástí portfolia Windows Phone.“

1200-nokia-lumia-1320-group-nahled

Zážitek ze zpracování obrazu

Nokia Lumia 1320 umožňuje dopřát si více zábavy s fotografiemi a videem díky bohatým zkušenostem se zpracováním obrazu, kterými Nokia disponuje. Nová aplikace Nokia Camera spojuje nejpopulárnější fotografické režimy – Pro, Smart a video – v jedinou aplikaci pro pořizování fotografií a videí telefonem Nokia Lumia 1320. Nokia Storyteller pak umožňuje vdechnout život příběhům na šestipalcovém displeji, a to díky automatickému integrování obrázků s lokalizací HERE, která vytváří chronologický obraz cesty uživatele na mapě. Aplikace Creative Studio zajistí jednoduchou editaci obrázků, vytváření foto koláží a vyprávění příběhů pomocí různých typů filtrů.

Vylepšené herní a zábavní funkce

Pomocí nejnovějších aplikací, těch nejlepších od společností Nokia a Microsoft s podporou přístupu do sítě LTE, mohou lidé z velkého displeje Lumia 1320 vytěžit maximum. S Xbox jsou snadno přístupné nejnovější hry, aplikace Zinio přináší uživateli díky velkému obrazu podobný zážitek, jako mají čtenáři magazínů. Celý obsah může být navíc zálohován v bezplatném 7GB cloudovém úložišti SkyDrive nebo na microSD kartě. Úvodní obrazovka díky svému zvětšení zobrazí až šest sloupců dlaždic a umožní tak provést více akcí a vidět více informací.

Získejte obsáhlý balíček nejlepších aplikací řady Lumia

Nokia Lumia 1320 klade důraz na řadu exkluzivních aplikací řady Lumia té nejvyšší technologické úrovně. Součástí je i nabídka celosvětově nejlepších mapových podkladů a navigačního systému s rozšířenou realitou řidiče či chodce – HERE Drive, HERE Maps uzpůsobené pro mobilní telefony a HERE Transit. Tato navigace pomáhá lidem vidět vše, co se kolem nich nachází, a to s ještě více intuitivním vedením. Supersenzitivní displej chytrého telefonu Nokia Lumia 1320 umožňuje uživatelům ovládat telefon lépe, rychleji a třeba i v rukavicích. Mimoto, vylepšená aplikace Nokia Glance zobrazuje i při zamčeném displeji upozornění na zmeškané hovory a nové emailové zprávy. 

Nokia Lumia 1320 bude v České republice v nezávislém prodeji dostupná od začátku března za cenu 8 990 Kč.

 

Nokia Lumia 1320

 

Operační systém

Windows Phone 8

HERE navigační a mapové služby

HERE navigační a mapové služby: bezplatné celosvětové HERE Mapy s LiveSight rozšířenou realitou.

Bezplatné HERE Drive s lokální licencí. HERE Transit k dispozici v Nokia Store.

Displej

6” HD LCD IPS (1 280 × 720) Supersenzitivní dotykový displej umožňující ovládání v rukavicích i prsty s dlouhými nehty.  Ochrana displeje prostřednictvím Gorilla Glass 3.

Akumulátor

3 400 mAh (integrovaný)

Procesor

Qualcomm Snapdragon 400 (1.7Ghz Dual-Core)

Hlavní fotoaparát

5MP Auto Focus, blesk. Video 1080p.

Přední fotoaparát

0.3MP VGA.

Paměť

1 GB RAM, 8 GB interní uživatelská paměť; 7 GB cloudové úložiště SkyDrive, podpora pro až 64 GB micro SD karty

Zdroj: TZ Nokia.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud