Aplikace mobilní banky
Hlavním nástrojem pro sledování vašich výdajů a příjmů by měla být aplikace vaší bankovní společnosti. Tam můžete nejen kontrolovat svůj zůstatek, případně posílat peníze, ale zároveň i formou přehledných grafů sledovat, kolik jste za ten či onen měsíc vydělali a kolik jste utratili.
Zároveň, pokud máte nějaké peníze stranou a nutně je teď nepotřebujete, doporučujeme poradit se s vaší bankou o tom, jak by se daly tyto finance zúročit. Většina bank nabízí spořící účet, ale také možnost investovat do akcií, fondů či kryptoměn. Pokud by vás toto odvětví lákalo, můžete vyzkoušet i dedikované aplikace, jako je Revolut či Portu.
Spendee
Aplikace od českých vývojářů umí velmi přehledně koncentrovat veškeré příjmy a výdaje, vypracovávat pokročilé analýzy a dokonce nabídnout i rady, kde a jak by se dalo ušetřit. Hlavním cílem je pak optimalizace financí pro uživatele.
Aplikace Spendee vám může pomoci ušetřit peníze v krizi | Zdroj: Spendee / aplikace press kit
Spendee je kompletně zadarmo, je v češtině a nabízí i příjemné funkce, jako je třeba aktivace polohy – aby aplikace věděla, kde jste peníze utratili a tím jste zamezili nejasným pohybům na účtě. Pokud si zaplatíte prémiové funkce, můžete si rovnou propojit účet s mobilním bankovnictvím a appka se o vše postará sama. Dostupná je pro Android i iOS.
Stocard
Tato aplikace slouží pro uchovávání věrnostních kartiček. V době, kdy jízdenky na hromadnou dopravu, platební karty a další doklady nosíme v telefonu, není důvod tahat s sebou někdy i desítky věrnostních kartiček. Stocard má širokou databázi nejrůznějších obchodů, je dostupná pro iOS, Android a také pro hodinky s watchOS či WearOS.
Možná to zní malicherně, ale věrnostní kartičky vám skutečně mohou ušetřit desítky i stovky korun na každém nákupu. Některé obchody, jako třeba Billa či Lidl, nabízí slevy pouze pro členy věrnostního klubu. V takovém případě doporučujeme i stažení aplikací těchto obchodů. Zažádat o věrnostní kartičku většinou nic nestojí a vyjde vás to maximálně na 10 minut času.