Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Domácí útočníci a oběti

redakce 24.05.2010

Podle statistik Microsoftu se internetový zločin České republice nevyhýbá, a to jak na straně obětí, tak na straně útočníků. Z pohledu ochrany osobních počítačů jsou na tom čeští uživatelé ve srovnání se světem relativně dobře.

Na každých tisíc kontrol počítačů nástrojem Malicious Software Removal Tool připadá v Česku 4,1 napadeného počítače, v celosvětovém průměru je napadených sedm z každého tisíce kontrolovaných počítačů. Ve srovnání s vyspělými zeměmi, jako je Německo nebo Finsko, však úroveň zabezpečení počítačů pokulhává.
Česko a jeho národní doména .cz se v analýze Microsoftu na seznamech zdrojů rizik vyskytovala také. Odkazy na škodlivý software obsahuje přibližně půl procenta všech webových serverů v České republice. Tyto odkazy se na servery dostávají například prostřednictvím výměnné reklamy. Z Česka do světa míří ale také nevyžádaná pošta. Spamy odeslané z českých serverů tvoří více než procento veškeré nevyžádané pošty na světě. Prvenství v této kategorii však patří Spojeným státům, ve kterých má původ 27 procent odhalené nevyžádané pošty.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud