Pokud jde o klasické počítače a notebooky, tam si uživatelé už zvykli se více zajímají o bezpečnost, ale u mobilních telefonů tomu tak většinou není. Rozhodně byste měli zabezpečení svého smartphonu s Androidem věnovat čas, protože v chytrých telefonech je spousta dat, která stojí za ochranu. Všichni stále více také provádíme bankovní operace a nákupy na cestách.
O virových skenerech pro Android se můžete přít. Podle našeho názoru není tato ochrana pro všechny uživatele Androidu povinná. Důležitější jsou jiné aplikace. Zde jsou naše návrhy tří užitečných bezpečnostních aplikací, které byste na svém telefonu rozhodně měli mít.
1. Bezpečná správa hesel
Google samozřejmě také nabízí uživatelům Androidu možnost ukládat hesla a používat je v případě potřeby. Je to lepší než mít jedno heslo pro všechno, ale plnohodnotní správci hesel toho nabízejí mnohem více. Máte dvě možnosti:
S řešením, jako je například KeePassDX, získáte nejen výkonného správce hesel zdarma, ale také kontrolu nad svými daty. Musíte však také myslet na to, jak synchronizovat hesla s jinými zařízeními.
Zejména synchronizace dat je jednodušší díky službám, jako je Bitwarden. Neváhejte se podívat na bezplatnou verzi. Rozsah funkcí by měl většině uživatelů snadno stačit.
2. Bezpečné surfování v síti
Chrome je nejoblíbenějším mobilním prohlížečem. Není divu, pro Android je stěžejní a není vůbec špatný. Pokud však jde o ochranu dat, Chrome není první volbou.
V záloze je dobré vždy mít Tor Browser. Určitě neumí všechno, ale je dobrou strategií surfovat co nejvíce v tomto. Žádný jiný browser nechrání vaše soukromí tak dobře.
3. Řízení datového provozu aplikací
Některé aplikace jsou neustále online, i když to pro jejich skutečnou funkci není nutné. To nejen vybíjí baterii, ale může také ohrozit vaše soukromí. Bohužel není snadné zakázat aplikacím přístup na internet pomocí nástrojů, které jsou standardní součástí systému. Zde přichází ke slovu bezplatná aplikace NetGuard.
Mohlo by vás zajímat
Můžete díky ní snadno definovat, které aplikace mají povolen přístup k internetu a které ne. Pro Wi-Fi a mobilní data je možné provést různá nastavení. NetGuard pak nabízí v placené verzi Pro další funkce. Pomocí nich můžete například zobrazit protokol zaznamenaného datového provozu.
Zdroj: KeePassDX, Bitwarden, Tor Browser, NetGuard