Přejít k hlavnímu obsahu

Dvojnásobnou kapacitu internetových linek do zahraničí přinesl Coolhousing

redakce 14.01.2016
info ikonka
Zdroj:

S rostoucími požadavky uživatelů na přenosy objemných dat, zejména videí a fotografií, ale i v rámci firemních aktivit, česká datacentra a poskytovatelé konektivity jsou neustále nuceni navyšovat kapacity svých linek, propojů a souvisejících zdrojů.

Kapitoly článku

Posledním příkladem může být i pražské datacentrum Coolhousing, které v těchto dnech teprve po roce již muselo zdvojnásobit kapacity vlastních přípojek do nejvýznamnějších evropských internetových uzlů.

Před rokem uvedla společnost Coolhousing do ostrého provozu vlastní přípojky do nejvýznamnějších evropských internetových uzlů DE-CIX a AMS-IX. Přímé připojení do internetových uzlů AMS-IX a DE-CIX znamená pro zákazníky serverhousingu Coolhousing především snížení latencí do propojených sítí. Z dosavadních 20 ms do Frankfurtu (DE-CIX) se dostali na 10 ms a z 30 ms do Amsterdamu (AMS-IX) na 20 ms.

„Když jsme před rokem aktivovali propoje s Frankfurtem a Amsterdamem, byly okamžitě vytíženy na třetinu své kapacity. Kvalita sítě Coolhousingu šla tímto upgradem výrazně vzhůru, což se rychle rozkřiklo, a po roce jsme na dvojnásobné kapacitě linek do těchto významných uzlů,“ říká Ing. Karel Umlauf, jednatel datacentra Coolhousing.

Propojení s nejvýznamnějšími evropskými uzly

V těchto důležitých peeringových uzlech jsou připojeni téměř všichni významní světoví poskytovatelé internetových služeb a obsahu. Jde o křižovatky mnoha datových dálnic, kterými protékají data mezi jednotlivými počítači připojenými k internetu.

Deutscher Commercial Internet Exchange (DE-CIX) v německém Frankfurtu a Amsterdam Internet Exchange (AMS-IX) v nizozemském Amsterdamu, kam společnost Coolhousing zavedla své propojky, jsou dva největší peeringové uzly nejen v Evropě. Každým z nich ve špičce protéká přibližně 4 Tb/s. Pro srovnání – tuzemský uzel NIX.CZ zatím dosáhl pouze na desetinu tohoto množství.

Společnost Coolhousing vlastní propracovanou síť

Síť společnosti Coolhousing je vedle uzlů DE-CIX a AMS-IX dále připojena dvěma nezávislými trasami do NIX.CZ, do bezpečné sítě FENIX a do slovenských internetových uzlů SIX a NIX.sk. Zahraniční konektivitu dodává dvojice poskytovatelů Dial Telecom a Core Backbone. Společnost Coolhousing má ve svém datovém centru vlastní optické propoje do datacenter THP T‑Mobile (THP GTS), Nagano a CE Colo, kde též disponuje prostory pro kolokaci.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme