Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dvoupásmové novinky TP-LINK

redakce 20.03.2014

Společnost TP-LINK představila pět produktových novinek, z nichž je většina schopna provozu v obou frekvenčních pásmech pro Wi-Fi.

První odhalenou novinkou je elegantní dvoupásmový směrovač AC1900, který rozšiřuje portfolio produktů společnosti TP-LINK postavené na bezdrátovém standardu 802.11ac. Novinka je vybavena gigabitovými ethernetovými porty a data po bezdrátové síti zvládá přenášet rychlostí až 1,9 Gb/s, čímž se staví do pozice jednoho z nejrychlejších zařízení na trhu. Díky rozhraní USB 3.0 umožňuje po síti sdílet také tiskárnu i data z externích disků.

archer9-nahled

Svého rozšíření se dočkala také nabídka powerline adaptérů, která se rozrostla o sadu TL-WPA4230P, jež dokáže přenášet data po elektrických rozvodech rychlostí až 500 Mb/s. Skládá se z adaptérů TL-WPA4230P a TL-PA4020P, které dohromady nabízí 5 ethernetových portů, díky čemuž umožňují připojit hned několik zařízení současně. Oba adaptéry mají na svém těle integrovánu zástrčku do elektrické sítě, takže po jejich zapojení neztratíte možnost napájení dalšího spotřebiče. Výhodou je také tlačítko Clone umožňující adaptérům zkopírovat identifikátor vaší bezdrátové sítě a rozšířit tak její dosah i do vzdálenějších prostor.

Zlepšení Wi-Fi signálu v domácnosti si klade za cíl i třetí představená novinka, a sice dvoupásmový Wi-Fi extender TL-WA3500RE. Zařízení si poradí s bezdrátovými sítěmi ve frekvenčním pásmu 2,4 i 5 GHz. Jednoduše se připojí ke stávající bezdrátové síti a šíří její signál dále. Velmi účinně tak redukuje případná „hluchá místa“, kam signál běžného směrovače nedosáhne. Model TL-WA3500RE je osazen jedním ethernetovým portem a je schopen pracovat i v roli bezdrátového klienta, která přijde vhod například s využitím pro připojení chytré televize či herní konzole.

tl-wa3500re

Řadu výkonných směrovačů do domácnosti či malé kanceláře doplňuje dvoupásmový směrovač AC1350, který se stejně jako model AC1900 vyznačuje podporou bezdrátového standardu 802.11ac. Tato technologie je teoreticky 3× rychlejší než starší standard 802.11n, takže směrovač nabízí přenos dat po bezdrátové síti rychlostí až 1,35 Gb/s. Pro sdílení tiskáren a externích úložišť je novinka vybavena hned dvěma USB porty, tiskárnu i data z přenosných disků tak můžete sdílet najednou.

archer-c5

Poslední novinkou představenou v rámci konference CeBIT 2014 je další přírůstek do řady dvoupásmových směrovačů – model TD-W9980 (TD-W9980B) s integrovaným VDSL2 modemem. Připojení k internetu umožňuje nejen prostřednictvím VDSL technologie, ale také přes klasický ethernet – stává se tak univerzálním domácím směrovačem. Do své výbavy zahrnuje 4 gigabitové porty a podporu moderních sítí IPv6. Data po bezdrátové síti zvládne díky technologii 802.11n přenášet rychlostí až 600 Mb/s.

Předpokládaná dostupnost ani cena všech představených zařízení zatím nebyla oznámena. Detailnější informace vám přineseme v okamžiku, kdy budou novinky vstupovat na český trh.

Zdroj: TZ TP-LINK.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme