Přejít k hlavnímu obsahu

EasyBackup

Martin Kučera 13.10.2019

Abelssoft EasyBackup má za úkol jedno – spolehlivě a automaticky zálohovat data na USB disk bez jakékoliv obsluhy ze strany uživatele. ("Plná verze - Chip 11/2019.")

Nástrojů na zálohování je tucty. Pokud chcete nastavit jen základní zálohování a nic dál neřešit, je EasyBackup vašim šampiónem.

Každému nevyhovuje zálohování do cloudu. Ať je to již z důvodu nedůvěry a obavy o bezpečnost dat nebo třeba nedostatečného internetového připojení. Program Abelssoft EasyBackup provádí automatické zálohování zvolených souborů či celých složek lokálně na určený externí disk, připojený k počítači prostřednictvím rozhraní USB. Proto je tato aplikace vhodná například pro rychlé zálohování kancelářských souborů. Program už v základu automaticky zálohuje osobní složky jako jsou dokumenty, obrázky, videa a hudbu, přičemž rozsah zálohy lze ale kdykoli libovolně konfigurovat. K záloze dat dochází na pozadí automaticky vždy po připojení předem určeného přenosného úložiště, případně lze programu nastavit pravidelné zálohování na lokální úložiště. Pro jistotu je v nabídce také možnost upomínek na připojení zálohovacího disku dle požadované frekvence. V případě potřeby obnovy zálohovaných dat stačí využít zabudovaného kalendáře záloh, který vizuálně znázorňuje provedené zálohy v chronologickém pořadí, a vybrat tak přesně bod obnovy, do kterého se vrátit. Není potřeba se obávat o nedostatek úložného prostoru v případě zaplnění kalendáře, EasyBackup používá kompresní technologie na snížení velikosti záloh.

  • Jazyk:  anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze v ceně 500 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program od prvního spuštění automaticky zálohuje nejnezbytnější složky včetně dokumentů, hudby, obrázků a videí. Stačí tedy akorát připojit externí zařízení a data jsou v bezpečí, bez nutnosti jakéhokoli nastavování. Rozsah záloh lze samozřejmě v případě potřeby personalizovat. Po připojení přednastaveného USB disku se automaticky spustí nastavené zálohování. Kde nestačí automatické nastavení zálohování, tam přichází manuální zálohy v expertním režimu. Kromě rozsahu zálohy je dále možné vybrat cílovou složku na pevném disku bez potřeby externího uložiště a zvolit frekvenci opakování pro zajištění bezpečí bez závislosti na pravidelném připojování dalších zařízení.

I přesto, že program láká na svou jednoduchost, nabízí dostatečnou nabídku funkcí na pokrytí většiny zálohovacích potřeb uživatele. Rozsah záloh není problém rozsah libovolně rozšířit, třeba na celý disk. Manuální zálohy také nabízejí možnost zálohovat přímo na pevný disk. V nastavení lze také specifikovat, které typy souborů mají být ze záloh vynechány.  Pro ukládání duplicitních souborů se používají chytré odkazy a každý soubor je zálohován pouze jednou. Tím se šetří místo na záložním disku. Při obnově dat je však třeba projít historií postupných záloh souborů, což může být poněkud komplikované. Také je třeba si dát pozor na to, že program nepracuje se souborovým formátem FAT32, což jsou většinou USB flash disky. Což lze ale samozřejmě změnit na NTFS.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme