Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Edge opět na scéně: nová funkce prohlížeče od Microsoftu uživatele nutí kroutit hlavou

Jiří Palyza 26.11.2021

V souvislosti s prohlížečem Edge od Microsoftu se objevily nové potíže. V současné době je v kurzu vestavěná funkce "kup nyní, zaplať později". Mnoho uživatelů si stěžuje, že taková funkce do neutrálního prohlížeče nepatří.

Diskuze o prohlížeči Edge neberou konce. Nedávno vyvolal softwarový gigant Microsoft rozruch oznámením, že ve Windows 11 bude Edge pevněji zakotven jako výchozí prohlížeč. Jak píše server Windows Latest ve svém příspěvku "Microsoft Edge faces backlash over new shopping feature/bloatware", v Edge se objevila nová funkce, která opět uživatele rozčiluje.

Jedná se o funkci ve stylu "kup nyní, zaplať později". Zatím je k dispozici pouze v USA. Funkce nabízí možnost nastavit jednoduché splátky za nákupy od 35 do 1000 USD.

Nová funkce Microsoft Edge: uživatelé požadují, aby ji Microsoft odstranil

edgepay

Novou funkcí prohlížeče Edge Microsoft rozzlobil mnoho uživatelů. | Zdroj: Windows 10/Microsoft Edge

Problém je, že Microsoft tuto funkci velmi výrazně prezentuje v případě platebních transakcí. Cílem je přimět uživatele k dalšímu nákupu. Tato funkce vyvolala mezi uživateli velmi negativní reakci. Jeden z nespokojenců se vyjádřil v tom smyslu, že by nemělo být cílem neutrálního prohlížeče nabádat uživatele ke spotřebnímu chování.

Další z uživatelů k tomu píše: "Je působivé, jak rychle lze takovou směšnou funkcí zničit roky tvrdé práce a dobré vůle." Mnozí proto doufají, že tato funkce bude brzy opět odstraněna. Více reakcí lze vidět v diskuzi k oznámení Microsoftu na blogu techcommunity.microsoft.com v příspěvku "Introducing Buy now, pay later in Microsoft Edge".


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud