Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Elektronická kniha jízd zdarma!

redakce 27.09.2011

Kniha jízd zdarma nabízí firmám po registraci funkce, na které jsou zvyklé z komerčních produktů jako psaní knihy jízd, sledování výdajů na vozidla, importy platebních karet, rezervaci vozidel, vytváření statistik a exporty do účetních programů.

Výhodou pro firmy, které píšou knihu jízd například do Excelu je, že pracovník může psát knihu z jakéhokoliv počítače s internetem. Vedení firmy může ocenit, že bude mít přehled o pohybu svých pracovníků okamžitě, jakmile jsou zaměstnancem zapsány a nemusí čekat např. na konec měsíce kdy se kniha jízd obvykle posílá na e-mail. Další výhodou je, že jakmile jsou údaje zapsány a doplněny o výdaje na tankování a opravy je možné vytvořit např. srovnání vozidel dle spotřeby a další.

Zajímavá může být i chystaná zjednodušená webová stránka pro psaní knihy jízd přes mobilní telefony, která by mohla nahradit papírovou knihu jízd ve vozidle.

Rozvržení a grafika aplikace je na velmi vysoké úrovni jak můžete vidět z okolních obrázků.

Co se bližšího popisku hlavních funkcí, které aplikace nabízí, jsou:

Kniha jízd

Uživatelům umožní vytváření knihy jízd, tisk a export jízd do různých formátů. Jednotlivé jízdy obsahují informace jako čas příjezdu, odjezdu, počáteční a cílový bod, typ jízdy, počet kilometrů případně je možné zadat účel jízdy a další informace.

Žádanky

Prostřednictvím žádanek je možné provádět rezervace vozidel s jednostupňovým nebo dvoustupňovým procesem schvalování (nadřízený, dispečer). V kalendáři je potom možné vidět vytíženost vozidla v průběhu dne, týdne nebo měsíce.

Importy platebních karet

Nabídne uživatelů nahrání informací o tankování a dalších výdajích z tankovacích karet společností zprostředkovávajících bezhotovostní platby PHM. V současné době jsou v systému implementovány karty společností Benzina a.s., CCS, EuroOil, OMV, SHELL).  U tankovacích karet Eurooil od společnosti Čepro a.s. se navíc tyto importy mohou provádět automaticky.

Zadávání výdajů a tankování

Slouží k ručnímu zadávání informací o nákupu pohonných hmot, opravách a dalších nákladech na provoz vozidel. Tyto údaje jsou následně využity ve statistikách.

Reporty (statistiky)

Umožňují sledování, export nebo tisku přehledů týkajících se jednotlivých vozidel. Je zde možné vytisknout knihu jízd nebo přehledné srovnání vozidel, v kterém jsou například informace jako spotřeba na 1 km, náklady na 1 km včetně oprav, spotřeba na 100 km a další.

Shrnutí

Online kniha jízd je určitě zajímavým řešením, které by pravděpodobně mohlo být nabízeno i na komerční úrovni. V případě, že bude dostupná verze pro psaní knihy jízd přes mobilní telefon, stane se pravděpodobně ještě mnohem zajímavější a možná omezí klasické papírové knihy ve vozidlech. Pokud se Vaše firma rozhoduje o koupi softwaru pro psaní knihy jízd nebo píše knihu v Excelu, tak Kniha jízd zdarma stojí za zvážení.

Registrovat se můžete na stránkách www.kniha-jizd-zdarma.cz.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme