Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ericsson předpovídá budoucnost médií

redakce 17.04.2014

V roce 2020 bude na světě zhruba 9 miliard lidí, z nichž více než 8 miliard si bude předplácet mobilní širokopásmové přípojky a až 1,5 miliardy domácností bude vybaveno digitálními televizory. Analogové vysílání se během šesti let stane téměř historií. 

Díky více než padesáti miliardám zařízení, z nichž ve zhruba patnácti miliardách bude možné spouštět videa, se propojí celá společnost.

To vše je obraz nové éry světa zábavy a jeho vzájemného propojení, které Ericsson (NASDAQ:ERIC) předvídá na základě svého projektu Media Vision 2020. Ten demonstruje vizi vývoje televizního a mediálního průmyslu v následujících šesti letech. Za tuto dobu dosáhnou zisky z televizního průmyslu až 750 miliard dolarů ročně.

tower-ml-21-hsdfsdf-nahled

Závěrům Media Vision 2020 předcházely více než půlroční výzkumy a vyvrcholilo jimi dlouhodobé úsilí stovek zaměstnanců globální společnosti Ericsson. Zahrnují statistická data, podrobné průzkumy a rozhovory s konkrétními osobami, spotřebiteli i lidmi z byznysu.

Výsledná data se v jednotlivých zkoumaných zemích liší a to zejména v závislosti na rozvoji infrastruktury nebo na hospodářském vývoji. Ve vyspělých trzích, tedy v západní Evropě a v USA, předpovídá Ericsson tyto zásadní změny v oblasti mediálního průmyslu:

  • Vznik propojené společnost – 15 miliard zařízení s podporou videa bude propojeno s širokopásmovým IP, změní se tak i způsob příjmu televizního vysílání. Mobilní vysílání bude základem a nezbytností ve všech oblastech vyspělých regionů.
  • Sdílení obsahu a služeb se stane šancí pro všechny – Uživatelé médií ocení jednoduchost a sdílení informací na jednom místě.
  • OTT signál pro všechny – Dodávky obsahu over-the-top se budou vztahovat na všechny poskytovatele služeb nebo vlastníků jejich obsahu. Bude to jeden ze způsobů, jak oslovit spotřebitele a také jak posílit možnost, aby se informace dostávaly přímo k nim.
  • Služba na vyžádání se stane rovnocennou lineárnímu – živému vysílání – Vývoj využívání IP se zrychlí a více se zpopularizuje. Až 50 % uživatelů médií si bude obsah samo vybírat, bude tedy využívat službu on-demand, na vyžádání.
  • Noví účastníci přinesou nové investice – Zrychlením širokopásmové kapacity a díky zvyšujícímu se počtu připojených zařízení se zvýší výkonnost zařízení i celého systému.
  • Výnosy na trhu se zvýší na 750 miliard – příjmy se na rozdíl od roku 2013, kdy byly 530 miliard, výrazně zvýší. Nezmění se však jen výše příjmů, ale také okruh osob a skupin, mezi které se budou dělit. Budou to zejména vlastníci obsahu a vysílání, poskytovatele televizních a síťových služeb, a to zvláště pokud půjde o obsah reklamního zaměření.

„Budoucnost není jasná, ale trendy a směr vývoje ano. Pravidla televizního světa se mění a základním motivem je pro nás dosažení úspěchu,“ říká Per Borgklint, senior viceprezident a ředitel byznys sekce Unit Support Solutions ve společnosti Ericsson. „Doufám, že naše projekt Media Vision 2020 nabízí jedinečné postřehy, které mediální průmysl využije ke spokojenosti uživatelů. Propojili jsme zde naše znalosti a zkušenosti televizního trhu a rozsáhlý kvantifikovaný výzkum mezi našimi zákazníky,“ dodává Borgklint.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud