Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ESET vydal šestou generaci svých produktů

redakce 07.01.2013

Společnost ESET vydává nové verze svých vlajkových produktů – Eset Smart Security 6 a Eset NOD32 Antivirus 6.

Prvně jmenovaný produkt nabízí kompletní ochranu v prostředí internetu, zatímco druhý představuje výkonné antivirové řešení. Nová generace produktů pro domácnosti přináší díky vylepšenému skenovacímu jádru ještě lepší detekci infiltrace,  kvalitnější odstraňování hrozeb a rychlejší skenování počítače. Mezi zásadní novinky patří například funkce „Anti-Theft“, která pomáhá lokalizovat ukradený nebo ztracený notebook a umožňuje také monitorovat jeho aktivitu. Mezi nové či vylepšené funkce patří například rodičovská kontrola, tichý režim pro hraní her nebo samostatný antiphishingový modul, který nabízí ochranu před krádeží digitální identity. A jak nové funkce fungují?

Nejen proti zlodějům

Pokud jste ztratili notebook nebo vám ho někdo ukradl, funkce Anti-Theft vám dává šanci na jeho znovunalezení. Po krádeži či ztrátě stačí na on-line portálu Esetu zařízení označit jako chybějící, čímž se spustí automatické sledování. Na portálu se zobrazí informace o pozici zařízení na mapě, a to pomocí Wi-Fi sítě v dosahu zařízení. Zásluhou webkamery můžete vzdáleně sledovat aktivitu nového „majitele“ na počítači a ukládat snímky obrazovky. Po jednoduché instalaci a konfiguraci lze upravit klíčová systémová nastavení, jako je přístup do Windows a hesla k účtům. Na chybějící zařízení můžete odeslat zprávu s informacemi, které mohou pomoci notebook či počítač vrátit do rukou právoplatného majitele.

Ochrana před krádeží identity

Personální firewall brání neautorizovaným uživatelům v přístupu na zařízení a zároveň umožňuje nastavit pravidla pro příchozí a odchozí komunikaci. Při připojení do neznámé sítě budete vyzváni k přepnutí do režimu přísné ochrany, který „zneviditelní“ zařízení pro ostatní počítače v síti. Integrovaná kontrola výměnných médií umožňuje blokovat nebo povolit konkrétní výměnná média, jako jsou CD, DVD, USB a podobně – proto je riziko neautorizovaného kopírování dat sníženo na minimum. Nezbytnou součástí je i antiphising, jenž zabraňuje podvodným internetovým stránkám v získávání citlivých dat – jako je např. uživatelské jméno, heslo k poštovním účtům a bankovnictví, detaily o kreditní kartě atd.

Bezpečí a pohodlí

Rodičovská kontrola umožňuje zablokovat více než dvacet kategorií internetových stránek s potenciálně nevhodným či nebezpečným obsahem a v případě potřeby takovou stránku manuálně přidat do seznamu blokovaných stránek. Program obsahuje již připravené tematické okruhy stránek přístupných dle věku dítěte. Přístup do nastavení rodičovské kontroly je chráněn heslem. Zaujal nás také tichý režim, který ocení nejen hráči počítačových her náročných na výkon. Ten totiž všechna upozornění o aktualizacích, systémových nebo jiných aktivitách odloží po dobu činnosti celoobrazovkové aplikace (video, fotografie, prezentace, hry).

Produkty Eset Smart Security 6 a Eset NOD32 Antivirus 6 jsou také certifikovány pro operační systém Windows 8. V první vlně v listopadu 2012 bude verze 6 uvedena na trh v České republice, na Slovensku, v Rusku a na Ukrajině. Více informací o produktech a kompletní seznam funkcí a výhod najdete na webu www.eset.cz

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud