Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Facebook koupil Instagram, ale proč?

redakce 10.04.2012

Facebook jako největší sociální síť na světě koupí za miliardu dolarů společnost Instagram, která vyvíjí platformu pro sdílení fotografií pomocí aplikace do mobilních telefonů především iPhone a Android.

Udávaná hodnota Instagram se v současné době pohybuje kolem 500 miliónu dolarů, Facebook ji kupuje za miliardu dolarů (19 miliard korun). Zaplatí tak dvakrát více než je hodnota této služby. Sociální síť Facebook zaplatí jak hotově tak i svými akciemi, které brzy upíše na burze v rámci IPO.

O této akvizici dnes informoval Mark Zuckerberg prostřednictvím svého účtu na facebooku; reakce uživatelů jsou různorodé. Podle zakladatele Facebooku bude dalším krokem snaha poskytnout uživatelům nejlepší možné sdílení fotografií. Instagram nabízí přepínání mezi ostatními sociálními sítěmi a podle prvních vyjádření by tato funkčnost měla být zachována.

Instagram jako „sociální síť“ fungovala od léta 2010 a v současné době má přes třicet miliónu uživatelů. Kromě kladných reakcí uživatelů na tuto zprávu již internetem kolují první záporné reakce a návody na převod svých fotografií na jiné bezplatné aplikace.

Proč Facebook tedy koupil Instagram?

Oficiálním důvodem je, že Facebook chce vylepšit sdílení fotek ve svých dalších produktech a současná práce se sdílením fotografií není úplně ideální. Druhým důvodem a to neoficiálním je ten, že Facebook se obával raketového nárůstu uživatelů Instagramu. Sdílení fotek je totiž čím dál více uživatelsky žádané a to Instagram díky své jednoduchosti a dostupnosti mobilních aplikací nabízí.

Věřme, že zkušenosti Instagramu využije Facebook ve svých produktech lépe než jiné produkty a funkce získané akvizicí.

Zdroj: http://newsroom.fb.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme