Přejít k hlavnímu obsahu

Facebook se sám odstřelil

Josef Mika 12.11.2021

Výpadek páteřní sítě vyřadil 4. října sociální síť z celosvětového provozu.

Chip 12/2021: Facebookové feedy, Instagram stories a whatsappové skupiny se zabydlely v každodenním životě přibližně 3,5 miliardy lidí. Považujemem jaksi za samozřejmé, že všechny tyto služby jsou k dispozici nepřetržitě. Pokud se přesto vyskytnou problémy, obvykle si jich ani nevšimneme, a to ze dvou důvodů: Za prvé, velcí poskytovatelé, jako jsou Amazon, Google a Facebook, vytvořili redundantní systémy, které do značné míry tlumí problémy. A za druhé, poruchy jsou obvykle rychle napraveny. Ale tentokrát to bylo jiné.

4. října kolem 17.40 středoevropského času si však první uživatelé všimli, že Facebook má problémy. Sociální síť, její sesterská služba Instagram ani instant messenger WhatsApp najednou nebyly přístupné. Výpadek se týkal desktopových klientů, mobilních aplikací a také přímých cest k nabídkám v prohlížeči. Služby Facebooku byly více než sedm hodin zcela mimo provoz. Nebylo to způsobeno útokem hackerů, jak se původně předpokládalo.

Pojďte si s námi projít celou historii největšího výpadku Facebooku a spol. a její technické příčiny. Vše se dočtete v prosincovém Chipu, který je v prodeji od 18. listopadu.

Obsah: Všechna témata Chipu 12/2021


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme