Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Fire TV – levné multimediální centrum od Amazonu

Pavel Trousil 04.04.2014

Firma Amazon představila vlastní multimediální přehrávač s mnoha funkcemi, skvělou výbavou a velmi zajímavou cenou. Po připojení k TV si na něm můžete pouštět filmy, hudbu, prohlížet fotografie a hrát hry. V prodeji je za 99 USD.

Kapitoly článku

amazonfiretv-firestanding-nahled

Nový multimediální přehrávač Amazon Fire TV slouží především k přehrávání streamovaných filmů. Má malé rozměry a snadno se instaluje. Hardwarová výbava je skvělá, srovnatelná s některými tablety. Fire TV totiž pohání čtyřjádrový procesor Qualcomm Krait 300 (1,7 GHz) a GPU Qualcomm Adreno 320. Procesor má k dispozici 2GB operační paměť a 8GB úložiště. Připojit se můžete přes Bluetooth, WiFi i LAN konektor. K dispozici je dále HDMI rozhraní, optický audiovýstup a USB 2.0 port. Součástí balení je dálkové ovládání, na které můžete mluvit. Podle Amazonu funguje hlasové vyhledávání velmi dobře. Herní ovladač si musíte dokoupit.

amazonfiretvhomescreen-nahled

Přehrávač podporuje rozlišení až 1080p. Přehrát si můžete vlastní videosoubory a audiosoubory mnoha formátů a prohlédnout si můžete fotografie v JPG a PNG. Hlavní výhodou je, že můžete využít služby Netflix, hulu plus, vevo, vimeo, Prime Instant Video a mnoha dalších a pustit si filmy a seriály z jejich nabídky. A pustit si můžete i hudbu nabízenou na serverech Pandora, iHeartRadio a TuneIn. Podle Amazonu je v současné době možné přes Fire TV sledovat přes 200 000 filmů a seriálů.

feature-gaming-v340389429-nahled

 

Fire TV poslouží i jako herní konzole. K dispozici už je asi 100 her, mezi nimi Minecraft-Pocket Edition, The Walking Dead, Monsters University, Asphalt 8, nebo Sev Zero a Amazon slibuje, že brzy jich budou stovky (za průměrnou cenu 1,85 USD) a to i od firem Mojang, EA, Disney a Ubisoft. K přehrávači prodává (za 40 USD) Amazon herní ovladač Amazon Fire Game Controller. Kromě her bude patrně možné instalovat i jiné aplikace. Amazon operační systém nezmiňuje, ale jde o upravený Android – ten Amazon použil i u svých tabletů Kindle Fire.

amazonfiregamecontroller-front-nahled

Hlavním konkurentem nového přehrávače je hlavně přehrávač Apple TV, který stojí stejně, ale má horší technické parametry i omezenější možnosti. Dále konkuruje produktům Roku 3 a Google Chromecast. Škoda že ve Spojených státech oblíbené videoslužby, jako Netflix, není možné využít u nás.

  feature-techspecs-popup-nahled

Technické parametry

  • Procesor: Qualcomm Krait 300, quad-core to 1,7 GHz, GPU: Qualcomm Adreno 320
  • Paměť: 2 GB RAM
  • Úložiště: 8 GB
  • Konektivita: Wi-Fi, Bluetooth 4.0, HDMI 1.4b, Optical Audio (TOSLINK), 10/100 Ethernet, USB 2.0 Type A
  • Podpora formátů: Video: H.263, H.264, MPEG4-SP, VC1, Audio: AAC, AC-3, E-AC-3, HE-A, PCM, MP3, foto: JPG, PNG
  • Rozměry: 115 mm x 115 mm x 17.5 mm
  • Hmotnost: 281 g

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud