Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Fotoaparát Sony α77 II s vylepšeným ostřením

Pavel Trousil 13.05.2014

Nový model Sony α77 II vychází z modelů Sony α77 a α700. Pokročilým fotoamatérům přináší nové funkce v robustním, odolném těle. Nabízí vyšší citlivost, rychlejší sériové snímání a má systém 79bodové fázové detekce pro automatické ostření nové generace.

a77m2-wsal1650-ss-4440-nahled

Sony α77 II nabízí lepší obraz a citlivost – přibližně o 20 procent vyšší ve srovnání s modelem α77. Fotoaparát disponuje delší výdrží pro kontinuální sekvenční fotografování a má celou řadou nových funkcí pro amatérské filmaře.

Vůbec poprvé se může model α77 II pochlubit 79 body automatického ostření, včetně 15 křížových bodů v nejčastěji využívaném středním poli snímače. Díky tomu je automatické ostření přesné, a to i u objektů s horizontálními pruhy, které dokážou zmást jiné fotoaparáty.

Uprostřed snímače je také horizontálně umístěn dedikovaný clonový bod F2.8 AF. Centrálně umístěný snímač podporuje expozici až na F2.8, díky čemuž je automatické ostření i při použití objektivu s nízkým clonovým číslem přesné. Systém automatického ostření si poradí s nedostatečným světlem a přesně zaměřuje objekty i při úrovni EV-2 (ISO100), při níž má i lidské oko občas problém rozlišit drobné detaily.

Výdrž tohoto fotoaparátu při sekvenčním snímání je také lepší než u mnohých profesionálních modelů. Nový α77 II může nasnímat v nonstop sekvenci až 60 snímků ve formátu JPEG v plném rozlišení rychlostí až 12 snímků za vteřinu (režim Continuous Advance Priority AE).

Stejně jako fullframe modelu fα99, tak i α77 II je vybaven 3“ displejem. Displej lze také vyklopit třemi směry. Můžete fotit či natáčet z nízkého úhlu, v orientaci portrét nebo krajina, z ruky nebo s pomocí stativu.

Odolné, ale lehké tělo fotoaparátu α77 II je vyrobeno z hořčíkové slitiny. Těsnění u hlavních tlačítek a ovládacích prvků brání průniku prachu a vlhkosti. Systém spouště tohoto fotoaparátu konstruován na 150 000 aktivací.

Model a77 II umí natáčet video ve Full HD 60p a 24p rozlišení ve formátu AVCHD 2.0. Obdobně, jako je tomu u fotografování, Translucent Mirror Technology umožňuje plnou fázovou detekci při automatickém ostření. Nadšeným filmařům se určitě budou hodit nové funkce, včetně tříúrovňového nastavení citlivosti automatického doostřování, „zebry“ zvýrazňující přepaly šrafováním jako u profi kamer a měření hladiny zvuku. Potěší i čistý výstup přes HDMI, který umožňuje přehrávání na externím monitoru a nahrávání bez nezbytné komprese na externí úložiště.

Zabudovaná Wi-Fi umožňuje sdílení na jeden dotek s chytrým telefonem Xperia, chytrými telefony a tablety s operačním systémem Android a podporou NFC a s notebooky VAIO.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud