Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Foťte a vyhrajte Nikon 1 J5

redakce 11.12.2015

Nikon požádal uznávané světové fotografy, aby nafotili známé pohádkové příběhy. Zapojit se však může každý a navíc vyhrát Nikon 1 J5 v soutěži na Instagramu.

V projektu nazvaném #PicWorth1000Words špičkoví fotografové z Velké Británie, Španělska a Itálie vyprávějí příběhy Sněhurky, Malé mořské víly a Červené Karkulky úplně novým, netradičním způsobem – jen sérií 4 fotografií. Cristina del Middel ve své moderní verzi pohádky o Malé mořské víle od Hanse Christiana Andersena přenesla děj příběhu do Mexika, italský fotograf Dan Bannino se zase inspiroval stylem malířů patnáctého století ve znovuzrozeném příběhu Sněhurky od bratří Grimmů z roku 1812. Sandro Giordano představuje odvážný nový pohled na Červenou Karkulku, která se v upravené interpretaci nedokáže vyrovnat s tlaky moderní společnosti.  

Aby však nebyla Česká republika ochuzená, byla oslovena i česká Nikon ambasadorka, fotografka Alžběta Jungrová. Ta je známá díky svým fotografiím z nebezpečných válečných oblastí, drogového podsvětí a jiných, běžným smrtelníkům nedostupných míst. K realizaci si vybrala fotoaparát Nikon D810 v kombinaci s různými objektivy Nikkor, námětem jí byla oblíbená pověst o Bílé paní.

Čtyři netradičně pojaté fotografie moderní verze pověsti o Bílé paní tak ožívají v neobvyklém fotografickém příběhu, aby připomněly, že jeden obraz vydá za tisíc slov. Zároveň vybízejí k tomu, abychom se v magickém období nechali unést fantazií a naplno si ho vychutnali.  

TIP: Pro ty, kdo mají rádi fotografování, přináší Nikon zajímavou soutěž. Ta probíhá na Instagramu a její pravidla jsou jednoduchá: Jednu až čtyři fotografie s pohádkovým námětem nahrajte na svůj soukromý instagramový účet. Budete-li posílat více než jeden snímek, musí celá série ztvárňovat jeden příběh-pohádku. Fotografie na Instagramu označte takto: @nikon_cz_sk a hashtagy #PicWorth1000Words a #jsemnikon. Uveďte do popisky také název pohádky, kterou jste fotograficky ztvárnili. Není to nezbytné, ale – zvláště, pokud se velmi „kreativně vyřádíte“, mělo by být z popisky jasné, jakou pohádku jste svým pohledem zpodobnili.

Podmínky soutěže #PicWorth1000Words

1. Soutěž probíhá ve dnech 11.–31. 12. 2015.

2. Pro účast v soutěži umístěte na svůj soukromý Instagram účet 1–4 fotografie s pohádkovou tematikou a do popisku přidejte @nikon_cz_sk a tagy #PicWorth1000Words a #jsemnikon (soutěžící z Česka) neb #PicWorth1000Words a #somnikon (soutěžící ze Slovenska).

3. Účastí v soutěži dáváte souhlas se zveřejněním svých soutěžních fotografií na profilech společnosti Nikon při zachování jména autora fotografie.

4. Těšíme se na originální fotografie, proto prosím sdílejte pouze snímky, které jste sami pořídili.

5. Zaručujete se, že všechny osoby zobrazené na fotografiích souhlasí s jejich zveřejněním.

6. Nejlepší snímky vybere porota společnosti Nikon do 11. 1. 2016.

7. Vítězné snímky budou zveřejněny na oficiálním Facebook/Instagram profilu společnosti.

8. Autor nejlepšího snímku vyhrává fotoaparát Nikon 1 J5. Výhra bude výherci předána po domluvě prostřednictvím e-mailu: [email protected].

Podrobné znění podmínek soutěže #PicWorth1000Words najdete  zde.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme