Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Fujitsu představuje PalmSecure, spolehlivé řešení pro zabezpečení dat

redakce 09.07.2014

Fujitsu PalmSecure je biometrický autentizační systém, založený na technologii rozeznávání struktury žil v dlani.

Náklady firem vyvolané kyberzločiny a hackerstvím neustále rostou. Jak se zvyšují schopnosti hackerů sofistikovaně krást data, převádět peníze nebo působit cílené škody, tak i nejsložitější hesla sama o sobě přestávají stačit. Díky systému PalmSecure však existuje jednoduchá a spolehlivá odpověď na útoky proti firemním informacím.

palm-secure-klavesnice2-nahled

Fujitsu nyní přichází s biometrickým řešením pro zabezpečený přístup k citlivým datům ve výpočetních prostředích s technologií SAP. FUJITSU PalmSecure je biometrický autentizační systém, založený na technologii rozeznávání struktury žil v dlani. Ve spojení s technologií bioLock od společnosti realtime AG je PalmSecure vysoce spolehlivé řešení pro prevenci neautorizovaného přístupu. Chrání data před hackery, bývalými zaměstnanci, konzultanty, auditory nebo brigádníky, kteří by se mohli k citlivým údajům dostat.

„Vysoké náklady, pramenící ve velkých institucích z každodenního narušování bezpečnosti, nutí firmy implementovat silnější bezpečnostní opatření, například spolehlivou biometrickou autentizaci,“ říká Thomas Bengs, ředitel divize společnosti Fujitsu pro bezpečnostních řešení. „Uživatelé pracují s kritickými daty, která je nutné za všech okolností chránit. FUJITSU PalmSecure a bioLock sledují a řídí všechny informace a vytvářejí nezpochybnitelné bezpečnostní záznamy.“

Kromě útoků na firmy zvenčí představují závažné nebezpečí rovněž interní podvody. Soukromé společnosti musejí toto riziko řešit, aby vyhověly různým vládním nařízením, jež často kladou zásadní důraz na zápis činností do protokolů. Především pro finanční instituce, zdravotnická zařízení a oddělení lidských zdrojů, kde se zaměstnanci přihlásí do systému ráno a nechávají jej přístupný po celý den, je zajištění autentizace uživatelů v každém okamžiku kritické.

Systém bioLock, ve spojení s technologií FUJITSU PalmSecure, nabízí zvýšenou kontrolu nad tím, co se děje v aplikaci SAP v přihlašovacím bodě, i když je uživatel již v systému. Systém žádá uživatele o autentizaci v určitých, předem zvolených okamžicích nebo pro určité typy důvěrných souborů či finančních transakcí na vysoké úrovni, což neustále udržuje přístup zabezpečený.

Technologie FUJITSU PalmSecure se systémem bioLock pomáhá předcházet podvodům při objednávkách, výplatách, inventurách, v maloobchodě a v dalších kritických oblastech. Biometrická autentizace například znamená, že všichni uživatelé jsou zodpovědní za veškeré faktury, které upravují, nebo za finanční transakce, které provádějí. V maloobchodním pokladním systému zabraňuje systém PalmSecure neautorizovaným slevám, falešným dárkovým poukázkám a zneužití hesel, protože zaměstnanci se nemohou schovat za obecné heslo nebo přihlášení. PalmSecure a bioLock rovněž zabraňují podvodům v oblasti docházky, protože zaměstnanci se musí při příchodu a odchodu autentizovat přiložením dlaně a data se přenášejí do mzdového systému SAP, což eliminuje ‚píchnutí za kamaráda‘, kdy se zaměstnanci přihlašují resp. odhlašují za sebe navzájem.

Je-li autentizace založena na řízené biometrické identitě a nikoli pouze na heslech či zařízeních, identita uživatele je nesporná a poskytuje jasné záznamy, které zajišťují přesné stanovení zodpovědnosti. Organizace mohou kontrolovat činnosti jako export, tisk, ukládání, změny a prohlížení dat. Firmy rovněž mohou zcela omezit uživatelský přístup na libovolné části, moduly, systému SAP, zamaskovat citlivá pole či data nebo zakázat tlačítka pro ukládání a export.

Ceny a dostupnost

Systém FUJITSU PalmSecure s technologií bioLock je celosvětově dostupný od 1. května 2014 a objednává se přímo od společnosti Fujitsu. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme