Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Galaxy Fold 3: Samsung zřejmě vyřešil problém voděodolnosti skládacího modelu

Jiří Palyza 10.08.2021

Výrobce smartphonů Samsung údajně odstranil u modelu Galaxy Fold 3 hlavní problém jeho předchůdců. Dobře informované zdroje tvrdí, že nová zařízení jsou chráněna proti vodě.

U příští verze skládacího modelu smartphonu Samsungu se zákazníci dočkají velkého zlepšení. Alespoň to tvrdí Max Weinbach, který je v oboru dobře informován. Své poznatky sdílí na Twitteru a tvrdí, že Samsung Galaxy Fold 3 bude chráněn proti vodě. Velkou nevýhodou předchozích smartphonů Fold bylo, že takovou ochranu neměly. Nebyly odolné proti prachu ani vodě.

Společnost Samsung zatím uniklé informace nepotvrdila. Bylo by ale rozumné a praktické posunout tuto řadu smartphonů dále. Většina vlajkových zařízení dnes disponuje takzvanou certifikací IP a je v různých stupních odolná vůči průniku prachu a kapalin. Pokud by řada Fold tento příklad nyní následovala, mohla by se skládací zařízení stát zajímavějšími každodenními společníky.

galaxyfold3

| Zdroj: Twitter/Max Weinbach

 

Jaký význam má číslo u IP certifikace

Podle Weinbacha by měl mít Galaxy Fold 3 certifikaci IPX8. Tím by byla zajištěna ochrana proti "trvalému ponoření" zařízení. Označení IPXX se v zásadě skládá ze dvou položek. První X je nahrazeno číslem odpovídajícím certifikaci ochrany proti prachu a nečistotám. Mobilní telefon s krytím IP0X by tedy nebyl vůbec chráněn proti cizím tělesům, ale smartphone s krytím IP6X by dovnitř prach nepustil.

Druhá položka X je pak vyhrazena pro označení ochrany proti vodě. Stupnice se zde pohybuje od 0 do 8. Pokud by měl být mobilní telefon zcela chráněn proti prachu a odolný při ponoření do vody, výrobci by zde uvedli "IP68". Zda bude Galaxy Fold 3 chráněn také proti průniku prachu, resp. stupeň jeho krytí, není v současné době známo.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme