Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Galaxy S22: příští generace smartphonu od Samsungu by měla mít špičkový fotoaparát

Jiří Palyza 11.05.2021

Pro novou verzi oblíbené řady smartphonů Galaxy S22 Samsung zřejmě plánuje velký skok v oblasti fotoaparátu: inovativní konstrukce objektivu s plynulým zoomem má zajistit nejlepší kvalitu fotografií.

Samsung Galaxy S21 Ultra má v současnosti jeden z nejlepších vestavěných fotoaparátů u smartphonů, a to díky sestavě velkého primárního objektivu, ultra-širokoúhlému objektivu s automatickým ostřením a dvěma teleobjektivům (3x a 10x) s technologií stabilizace obrazu. Díky nové technologii plynulého zoomu by příští rok Samsung mohl představit nejlepší fotoaparát u smartphonů se zoomem v historii, a to uvedením modelu Galaxy S22 Ultra, který by jím měl být vybaven.

Podle dobře informovaného uživatele, který si říká Ice Universe, bude Samsung Galaxy S22 Ultra vybaven vylepšeným periskopovým fotoaparátem s průběžným zoomem. Současné periskopové zoomy, kterými jsou vybaveny některé aktuální modely smartphonů, mají pevné čočky. Zařízení musí při zpracování snímku použít oříznutý obraz z hlavního objektivu nebo použít samostatný objektiv s mezistupněm zoomu (2x nebo 3x), než se spustí periskopický fotoaparát. To má za následek špatnou kvalitu obrazu při jiných, zpravidla softwarových úrovních přiblížení, které jdou nad rámec mechanické konstrukce zoomu.

Galaxy S22: novinka má ambice vytěžit z focení mobilem ještě více

s22camera

Samsung Galaxy S22: nový periskopický systém by měl poskytnout větší optickou ostrost a detailnější vykreslení obrazu. Také se připravuje umístění selfie objektivu pod displejem, takže oproti současnému modelu S21 by nemusel mít rušivé výřezy displeje. | Zdroj: Anh Nhat/Unsplash

Společnosti Samsung Electro-Mechanics a Samsung System LSI údajně vyvinuly pro Galaxy S22 Ultra řešení periskopu s plynulým zoomem. Čočky (nebo jejich sestavy) této nové periskopové jednotky se mohou volně pohybovat s přiblížením od 3x do 10x a poskytují dokonalou optickou ostrost a detaily při všech úrovních zvětšení. Tato technologie je podobná digitálním fotoaparátům a digitálním zrcadlovkám. Periskopový fotoaparát Sony Xperia 1 III používá podobné řešení, ale má pouze dvě úrovně přirozeného zvětšení (3x a 4,4x).

Kromě nového fotoaparátu se zoomem údajně Samsung Galaxy S22 Ultra nabídne další dvě zásadní vylepšení. Zařízení by mělo používat selfie kameru pod displejem, což znamená, že displej bude bez rušivých otvorů nebo výřezů. Telefon by také mohl být vybaven procesorem Exynos 2200 s grafickým procesorem AMD Radeon Mobile, který by měl být výkonnější, než grafický procesor v nejnovějším čipu Apple A14 Bionic.

Díky kombinaci převratné technologie fotoaparátu se zoomem, extrémně výkonného grafického procesoru a objektivu pod displejem, by Samsung mohl příští rok představit možná nejlepší smartphone, který byl doposud uveden na trh.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud