Přejít k hlavnímu obsahu

Garmin stahuje navigace: Nebezpečné baterie

redakce 17.09.2010

Garmin začal stahovat některá zařízení ze své série nüvi, protože jim hrozí přehřívání, což by v extrémním případě mohlo vést až k jejímu vznícení.

Společnost Garmin dobrovolně stahuje určitá zařízení nüvi, která obsahují konkrétní baterii vyrobenou dodavatelem baterií v rámci limitovaného rozsahu datového kódu. Společnost Garmin zjistila potenciální problémy s přehříváním určitých baterií, vyrobených třetí stranou v rámci limitovaného rozsahu datového kódu, pokud jsou tyto baterie použity u určitých modelů zařízení Garmin nüvi, které mají konkrétní typ desky s plošnými spoji (PCB). Vzájemné působení těchto faktorů by ve vzácných případech mohlo zvýšit možnost přehřátí, které by mohlo způsobit nebezpečí požáru. Dosud v souvislosti s tímto problémem nebyla zaznamenána žádná zranění nebo významnější škody na majetku, společnost Garmin se však rozhodla k uvedenému kroku přistoupit z preventivních důvodů.
Stahovaná zařízení zahrnují malou dílčí sadu následujících čísel modelů zařízení nüvi:

  • nüvi 200W, 250W a 260W
  • nüvi 7xx a 7xxT


Podívejte se na štítek na zadní nebo spodní straně zařízení nüvi a zjistěte číslo modelu svého zařízení nüvi.


Na stránce www.garmin.com/nuvibatterypcbrecall si pak můžete podle sériového čísla ověřit, zda není tímto problémem postižena i vaše navigace. Pokud je, nedoporučuje se její další používání a obraťte přímo na české zastoupení společnosti Garmin.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud