Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

GFI LanGuard

redakce 09.01.2013

Společnost GFI Software oznámila, že její produkt GFI LanGuard nyní podporuje funkcionality hodnocení zranitelnosti a softwarových aktualizací pro počítače postavené na platformě Mac OS X.

Nejnovější verze  komplexního softwaru pro patch management, hodnocení zranitelnosti a auditování podnikových sítí pro SMB společnosti nyní rovněž obsahuje širší portfolio reportovacích nástrojů pro shodu s nejrůznějšími odvětvovými standardy. Díky tomu mohou IT administrátoři generovat efektivní, specifické reporty pro devět nejdůležitějších předpisů, včetně PCI-DSS (bezpečnostní standard pro platební karty), SOX (Sarbanes-Oxley), HIPAA (zdravotní pojištění) či FISMA (správa zabezpečení informací).

Trendy jako BYOD (Bring Your Own Device) učinily z hodnocení zranitelnosti podnikových infrastruktur kritickou komponentu k zajištění bezpečnosti sítí. Administrátoři se snaží regulovat masivní příliv externích hardwarových zařízení na pracoviště, která jsou připojována do podnikových sítí, včetně mobilních telefonů, tabletů a notebooků běžící na nejrůznějších operačních systémech jako Windows a Mac OS X. Musejí si být jisti, že tato nově připojovaná zařízení nevytvářejí nové zranitelnosti a neohrožují tak bezpečnost síťové infrastruktury v podniku.

V roce 2012 laboratoře GFI Labs zjistily, že útočníci přecházejí od využívání zranitelností v operačních systémech k využívání zranitelností v aplikacích třetích stran, jako je Java nebo Adobe. Průzkum GFI ukázal, že 75 % útoků se zaměřuje na zranitelnosti v rámci těchto aplikací, což klade mimořádný důraz na patch management jako na kritickou součást bezpečnostní politiky.

 

GFI LanGuard nabízí skenování zranitelnosti, patch management a auditování sítě a softwaru v rámci jednoho řešení umožňující IT profesionálům skenovat, detekovat, vyhodnocovat a reagovat na potenciální bezpečnostní rizika na svých sítích s minimálním administrátorským úsilím. GFI LanGuard rovněž umožňuje administrátorům řídit veškeré nároky na softwarové aktualizace na více než 2 500 zařízení z jediné konzole – tj. mít přehled o všech zařízeních připojených k síti, přijímat upozornění na změny typu notifikace na nově instalovanou aplikaci, mít jistotou aktuální verze antivirového softwaru, a být v souladu se specifickými předpisy prostřednictvím automatizovaného patch managementu eliminujícího potenciální zranitelnosti na síti. GFI LanGuard provádí více než 50 000 checků operačních systémů, aplikací a zařízení a je možno jej integrovat s více 2 500 bezpečnostními aplikacemi.

Více informací naleznete na http://www.gfi.cz/lannetscan/.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud