Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

GFI LanGuard 2014

redakce 19.09.2013

Společnost GFI Software ohlásila dostupnost GFI LanGuard 2014, nové verze řešení umožňující malým a středně velkým podnikům provádět automatizovaný patch management, hodnotit zranitelnost sítě a auditovat síťovou infrastrukturu.

Nová verze obsahuje hodnocení zranitelnosti pro mobilní zařízení, včetně tabletů a chytrých telefonů s operačními systémy iOS, Android a Windows Mobile, podporu pro Linux a aktualizace více než 20 nových aplikací třetích stran. GFI LanGuard poskytuje síťovým a systémovým administrátorům řešení pro správu aktualizací prostřednictvím jednotného, intuitivního a snadno ovladatelného rozhraní bez potřeby dalších specializovaných nástrojů.

Podle průzkumu společnosti Cisco, 90 % amerických zaměstnanců využívá ke své práci svůj osobní chytrý telefon a 40 % z nich jej nemá chráněný heslem. S tím, jak narůstají trendy BYOD („bring your own device“), síťoví administrátoři musejí brát v úvahu potenciální hrozby přicházející do podnikových sítí v důsledku využívání mobilních zařízení. Hackeři se přitom stále více zaměřují na zranitelnosti v mobilních operačních systémech. Podniky musejí být velmi ostražité a zajímat se nejen o to, jaké hrozby mohou přinést osobní mobilní zařízení, ale také jak je zabezpečit. Pokud existují nějaké zranitelnosti, kterých lze zneužít, samotný antivirus pro mobilní zařízení již nestačí. Aby vyšel vstříc těmto potřebám, dokáže GFI LanGuard 2014 detekovat a skenovat potenciální zranitelnosti mobilních zařízení běžících na platformách iOS, Android a Windows Phone. Vedle softwaru Microsoft a softwaru třetích stran (typicky Adobe) umí GFI LanGuard také detekovat a skenovat zařízení typu tiskáren, routerů či přepínačů.

Inovované funkcionality v rámci GFI LanGuard 2014 zahrnují:

  • Hodnocení zranitelnosti pro chytré telefony a tablety - Podle informací National Vulnerability Database (NVD) nejvíce zranitelností v roce 2012 zaznamenal Apple iOS, přičemž poprvé předstihl operační systémy Windows. GFI LanGuard nyní nabízí hodnocení zranitelnosti (bez potřeby agentů) pro všechny typy chytrých telefonů a tabletů, které jsou připojeny k Exchange serveru. Podporována jsou zařízení na platformách Apple iOS, Android a Windows.
  • Patch management pro hlavní linuxové platformy – GFI LanGuard nyní podporuje smíšená prostředí včetně Windows, OS X a hlavních linuxových platforem jako Red Hat, Enterprise Linux, Ubuntu, SUSE, CentOS a Debian.
  • Rozšířený patch management s více než 20 novými aplikacemi třetích stran – Nová verze automaticky přidává podporu pro automatizovaný patch management významného množství nových aplikací třetích stran včetně instant messagingu (Pidgin), utilit (CBBurnerXP, ImbBurn, Notepad++, CCleaner), médií (VXL, Audacity), dokumentů (LibreOffice), obrázků (IrfanView, Paint.Net) online ukládání/zálohování (Google Drive, Mozy, Box), FTP klientů (WinSCP, Core FTP) a Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator a InDesign).

GFI LanGuard 2014 kombinuje skenování zranitelnosti, patch management a auditování sítě a softwaru do jednoho řešení, které IT profesionálům umožňuje skenovat, detekovat, vyhodnocovat a eliminovat potenciální bezpečnostní rizika na jejich sítích s minimálním administračním úsilím. GFI LanGuard rovněž poskytuje administrátorům možnost inventarizovat zařízení připojená do jejich sítí, zasílat upozornění o změnách – například notifikaci o instalaci nové aplikace, spravovat aktualizace a provoz antivirových aplikací, a zajišťovat vyhovění regulačním požadavkům prostřednictvím automatizovaného patch managementu, který zabraňuje potenciálním zranitelnostem na sítích. S řešením GFI LanGuard mohou IT administrátoři spravovat více než 2 500 zařízení z jedné konzole. GFI LanGuard spolupracuje s více než 2 500 bezpečnostními aplikacemi a dokáže odhalit až 50 000 různých zranitelností na síti.

Pro více informací o GFI LanGuard 2014 navštivte www.gfi.com pro stažení zkušební verze zdarma.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud