Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

GFI Software: WirelessSentry pro správu podnikových Wi-Fi sítí

redakce 24.03.2014

Nově vyvinuté cloudové řešení od GFI reaguje na rychle rostoucí počet soukromých mobilních zařízení připojených do podnikových Wi-Fi sítí.

Společnost GFI Software uvedla GFI WirelessSentry (GFI WiSe), cloudové řešení umožňující IT administrátorům snadno monitorovat, spravovat a zabezpečovat podnikové bezdrátové sítě, optimalizovat jejich výkonnost a chránit uživatele před bezpečnostními hrozbami, bez ohledu na stávající hardwarovou platformu. GFI WiSe využívá cloudovou řídící konzoli a senzor instalovaný na lokální zařízení v blízkosti každého přístupového bodu. Po instalaci senzoru WiSe automaticky identifikuje blízké bezdrátové sítě a přístupové body, které pak mohou být snadno monitorovány a spravovány s využitím intuitivního dashboardu přístupného prostřednictvím zařízení vybavených webovým prohlížečem. GFI WiSe spolupracuje s existujícími systémy ve společnosti bez ohledu na výrobce či model, čímž eliminuje potřebu velkých investic do kompatibilního hardwaru. Filozofie řešení GFI WiSe založená na nezávislosti na hardwarové platformě je volbou pro SMB firmy, které potřebují centrálně spravované řešení umožňující řídit náklady na Wi-Fi připojení a přitom mít jistotu, že je síť zabezpečená a chráněná před narušením přístupových bodů.

Vlastnosti a funkce GFI WiSe zahrnují:

  • Nezávislost na výrobci hardwaru a přístupových bodů: Není potřeba vyměnit existující přístupové body, protože GFI WiSe spolupracuje s jakýmkoliv hardwarem. Výsledkem tohoto přístupu jsou nízké náklady, minimum upgradů a nezávislost na konkrétním dodavateli.
  • Vzdálená správa Wi-Fi sítí: Cloudová konzole GFI WiSe umožňuje přístup k síti prakticky odkudkoliv, prostřednictvím webového rozhraní.
  • Hodnocení a detekce zranitelnosti bezdrátové sítě: Systém detekce narušení bezdrátové sítě (WIDS) v rámci GFI WiSe zvyšuje bezpečnost prostřednictvím detekce hrozeb a zranitelností, včetně narušení přístupových bodů uvnitř i vně bezdrátové podnikové sítě a upozornění IT personálu na existenci narušení.
  • Monitorování propustnosti: Senzory GFI WiSe monitorují bezdrátová spojení a přenos dat na přístupovém bodu. Tyto senzory zasílají prostřednictvím zabezpečeného spojení a v nastaveném intervalu na konzoli informace o využití bezdrátového připojení.
  • VIP monitoring: GFI WiSe umožňuje označit vybraná zařízení jako VIP. Tím se zajistí okamžité odeslání upozornění, jakmile se tato zařízení připojí k síti, a informací o jejich poloze. S kompletní znalostí SSID, přístupového bodu a využívaného zařízení není problém zajistit potřebnou obchodní kontinuitu mobilním pracovníkům.
  • Upozornění v reálném čase: GFI WiSe umožňuje IT administrátorům a manažerům bezdrátových sítí monitorovat své sítě prostřednictvím dashboardu. Kromě toho mohou pracovníci podpory dostávat upozornění v reálném čase o kritických či varovných událostech prostřednictvím SMS nebo e-mailů. Grafické reportovací nástroje dovolují uživatelům snadno získat detailní informace o využívání sítě a sdílet je se zainteresovanými pracovníky.

Rostoucí potřeba po výkonné správě a dohledu Wi-Fi sítí v prostředí SMB společností je patrná z nejnovějšího nezávislého průzkumu mezi zhruba tisícovkou pracovníků provedeného společností Opinion Matters, která uvádí, že své soukromé mobilní zařízení používá dnes k práci již 97 % respondentů. S trendy BYOD počet mobilních zařízení připojených k podnikovým sítím rychle narůstá, přestože počet zaměstnanců zůstává přibližně stejný. To vytváří další tlaky na již tak napjaté zdroje v IT oddělení malých a středně velkých společností spravující a zabezpečující Wi-Fi sítě, aby se přizpůsobila invazi mobilních zařízení. V rámci stejného průzkumu téměř 40 % uživatelů přiznalo, že používáním mobilních zařízení obcházejí existující předpisy o zabezpečení dat na pracovišti. Navíc dalších 20 % nepoužívá žádná bezpečnostní opatření dostupná na svých mobilních zařízeních, jako jsou například mobilní antiviry, PIN kódy, přístupová hesla nebo funkce vzdáleného vymazání, což z těchto koncových zařízení činí nejslabší článek Wi-Fi sítí.

Tato zjištění ilustrují potřebu IT administrátorů mít transparentní Wi-Fi sítě a schopnost jejich správy a zabezpečení v situaci, kdy je potřeba zvládnout nárůst počtu zařízení používající různé platformy. GFI WiSe je snadné instalovat, vyžaduje minimální údržbu a lze ho spustit během několika minut bez nutnosti výměny jakéhokoliv stávajícího hardwaru. IT administrátoři rychle získají přehled o zařízeních připojených do jejich sítě, o tom, kde, kdy a jak se uživatelé připojují, a o využití šířky pásma. Kromě toho GFI WiSe zvyšuje zabezpečení bezdrátových sítí a chrání uživatele před hrozbami ze strany přístupových bodů napadených zevnitř či vně podnikové Wi-Fi sítě.

Více informací o GFI WiSe a registraci k 30dennímu testovacímu provozu lze nalézt na www.gfi.com/wise.

gfi-wise-1-nahled

Rozhraní GFI Wise


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud