Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Globální filmový experiment je na YouTube

redakce 07.07.2010

Proslulí filmaři Ridley Scott a Kevin Macdonald vyzývají uživatele YouTube, aby zachytili svůj „Život v jednom dni“.

YouTube poprvé v historii spojil síly se světově proslulými filmaři Ridley Scottem a Kevinem Macdonaldem. Společně vyzývají lidi z celého světa, aby v průběhu jednoho dne (sobota 24. července 2010) zachytili zajímavé momenty svého života a nahráli je na http://www.youtube.com/lifeinaday. Z nejlepších příspěvků vznikne první celovečerní dokument, zcela vytvořený uživateli
s názvem „Život v jednom dni“. Světová premiéra filmu se uskuteční na filmovém festivalu Sundance v roce 2011.

První globální filmový experiment na YouTube začne 24. července, odkdy bude možné na YouTube umisťovat videa se zajímavými okamžiky života, které uživatelé natočí. Oskary oceněný režisér Kevin Macdonald (Na odstřel, Poslední skotský král, Pád do ticha) z nejzajímavějších sekvencí sestříhá celovečerní dokumentární film. Za filmovou produkci bude zodpovídat proslulý Ridley Scott (Robin Hood, Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) a jeho společnost Scott Free Productions. Autoři nejlepších příspěvků budou uvedeni jako koproducenti filmu a dvacet z nich bude přítomno na světové premiéře přímo na filmovém festivalu Sundance v USA.

Život v jednom dni je další z aktivit na YouTube, které posouvají hranice hudby, umění a teď i světa kinematografie. Příkladem úspěšných projektů, které propojují internet s tradičními formami umění jsou celosvětový YouTube Symfonický orchestr, který si společně zahrál v Carnegie Hall a nedávno vyhlášená soutěž YouTube Play o nejkreativnější videa, na kterém se podílí i Nadace Solomona R. Guggenheima.

Více informací o projektu se dozvíte na adrese http://www.youtube.com/lifeinaday. Na této adrese též můžete 24. července 2010 nahrát své video.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud