Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google Cast for audio

Pavel Trousil 08.01.2015

Po zařízení Chrome cast pro streamování videoobsahu ze zařízení s Androidem do televizorů představil Google další zajímavou technologii – Cast for audio. Kompatibilní zařízení můžete použít pro přehrávání audia.

audiocast-nahled

Společnost Google představila technologii Cast for audio pro streamování audia do kompatibilních reproduktorů, soundbarů a A/V přijímačů. Stejně jako v případě Chromecastu pro streamování videa stačí stisknout ikonu „cast“ na hudební nebo radioaplikaci ve smartphonu nebo tabletu s Androidem, iOS a podporovány budou i webové prohlížeče Chrome na zařízeních s Windows, Mac a Chrome OS. Reproduktor ale musí být „Google Cast Ready“. Hudební zařízení si budou brát obsah přímo z cloudu, takže zvuk by měl být kvalitní a provoz by se neměl negativně projevit na výdrži mobilech a tabletech.

Podporovány jsou aplikace Deezer, Google Play Music, iHeartRadio, NPR One, Pandora, Rdio, nebo TuneIn. Na jaře by měly být v USA dostupné první audiozařízení „Google Cast Ready“ od firem Sony, LG a HEOS by Denon. Další značky by měly následovat. Čipy zatím vyrábí Broadcom, Marvell, MediaTek a Libre Wireless. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme