Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google dává nemilosrdnou stopku: Svůj letitý megaprojekt nyní definitivně ukončuje

Josef Mika 16.03.2023

Google oznámil, že ukončí jeden ze svých největších projektů posledních let. A to i přesto, že se jednalo o vizionářskou záležitost, kterou prosazovali oba zakladatelé společnosti, Larry Page i Sergej Brin.

Kapitoly článku

Podle aktuální zprávy na svých webových stránkách Google ve středu 15. března 2023 ukončil prodej svých brýlí pro rozšířenou realitu „Google Glass Enterprise“. Americká společnost byla průkopníkem v oblasti chytrých brýlí a byla tak jednou z prvních firem, která uvedla „datové brýle“ na trh. Kromě prodeje brýlí Glass Enterprise Google k 15. září letošního roku také ukončí podporu příslušného softwaru.

Produkt „Google Glass Enterprise“ byl nástupcem „Google Glass“. První inteligentní brýle společnosti Google byly skutečně lehké a zobrazovaly informace na průhledném displeji v zorném poli uživatele. Google Glass byly uvedeny na trh v roce 2013 a jako první chytré brýle zaujaly mnoho technologických nadšenců.

Navzdory podpoře obou zakladatelů Googlu Larryho Page a Sergeje Brina se však projekt Glass nikdy ve větším měřítku neujal. Navíc se objevily spory o ochranu osobních údajů kvůli vestavěné kameře.

Google Glass: Společnost se z trhu s inteligentními brýlemi úplně nestáhne

Google se v roce 2017 snažil produkt přizpůsobit firmám a prodával ho jako nástroj pro streamování návštěv u lékaře nebo školení pracovníků v průmyslu. V roce 2019 společnost dokonce představila levnější verzi za 999 dolarů.

pexels-moose-photos

Konkurence v oblasti VR/AR brýlí roste a velké firmy do vývoje investují miliardy dolarů. Zdroj: Pexels/Moose Photos

Jedním z možných důvodů, proč se Google stahuje z byznysu s tech brýlemi, by mohla být rostoucí konkurence v této oblasti. Ostatní technologické společnosti, jako jsou Meta, Microsoft a Apple, investují do vývoje nových brýlí pro virtuální realitu a rozšířenou realitu miliardy dolarů, a jejich produkty by nyní mohly být lepší než technologie Googlu.

Ukončením projektu Glass se však Google z trhu s chytrými brýlemi zcela nestáhne. Již loni v létě Google představil další chytré brýle, které dokáží překládat a přepisovat řeč v reálném čase. Společnost také oznámila, že bude pokračovat v testování prototypů brýlí pro rozšířenou realitu.

Zdroj: Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud