Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google konečně spustil očekávanou 3D funkci ve svých Mapách: dopřeje vám nový zážitek z prozkoumávání

Jiří Palyza 22.03.2023

Novinku firma oznámila na loňské vývojářské konferenci I/O, nyní to vypadá, že se konečně zavádí do reálného provozu. Mapy Google získávají funkci "Immersive View", tedy zjednodušeně řečeno 3D pohledu, obohaceného o změny počasí nebo denní dobu.

Kapitoly článku

Služba "Immersive View" nabízí podle vyjádření autorů zcela nový způsob prozkoumávání v Mapách Google. Rozšiřuje stávající fotorealistické pohledy na oblíbená místa a pamětihodnosti, a kombinuje je se snímky ze street view do 3D zobrazení.

V těchto dnech bylo zahájeno její postupné uvolňování pro několik velkých měst. Fotorealistické snímky jsou také doplněny časovými údaji a informacemi o počasí. Uživatel tak získá pocit, že skutečně stojí na místě nebo v ulici, které zadal do vyhledávání.

Snímky jsou doplněny 3D efektem a dokreslovány pomocí technologií umělé inteligence. Ta doplňuje mnoho různých pohledů na města a jejich památky. Obrázky jsou provázeny návrhy míst, doporučovaných k návštěvám.

K dispozici jsou také pohledy do interiérů budov, například muzeí, nebo jiných pamětihodností. Na některé oblasti budou dokonce k dispozici alternativní pohledy. Uživatelé si tak budou moci dopřát denní i noční záběry, pohledy za špatného počasí nebo když se na daném místě nashromáždí větší množství lidí.

Google Maps Immersive View: pro která města už je nová funkce k dispozici

gmapsiv

Google v těchto dnech zavádí novou funkci Immersive View pro některá velká města, například Londýn. | Zdroj: Google Maps

Podle informací od Googlu je novinka k dispozici už od února a postupně se zavádí pro města Londýn, Los Angeles, New York, San Francisco a Tokio. Brzy by měla být zpřístupněna také pro Berlín. A další metropole by měly následovat.

Je ale možné, že se k vám služba ještě nedostala. Souvisí to s metodou postupného uvolňování, takže vždy chvilku trvá, než jsou čerstvé novinky k dispozici plošně.

Zdroj: 9to5google, RedditBlog Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud