Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

GTA 6 je absolutní hit: žádné jiné počítačové hře se tohle nepodařilo

Jakub Fišer 08.12.2023
Zdroj: Rockstar Games / GTA 6 press kit

Od úterý večer celý videoherní svět nemluví o ničem jiném, než o traileru na připravovanou městskou akci GTA 6. Vývojářské studio Rockstar Games prolomilo zeď mlčení a my se nyní můžeme podívat nejen jaký husarský kousek se jim podařil, ale co kuriózního tomu předcházelo.

Kapitoly článku

Trailer na GTA 6

Na konci listopadu Rockstar Games oficiálně oznámilo, že „zkraje prosince se přihlásí s prvním trailerem k nové hře ze série Grand Theft Auto“. Trailer měl původně vyjít v úterý odpoledne našeho času, nakonec jej však tvůrci uvolnili již v noci z pondělí na úterý. Proč?

Na vině je, pro nové GTA možná příhodně, únik. Během noci totiž došlo k úniku mnoha záběrů a začalo se spekulovat o tom, že neznámý lovec úniků může na internet pověsit celý trailer. Rockstar Games se proti tomu postavilo a coby protiútok rovnou zveřejnili připravovaný oficiální trailer sami.

Ten získal za 3 dny po zveřejnění již skoro 130 milionů zhlédnutí a víc jak 10 milionů palců nahoru. Žádnému jinému videohernímu traileru se toto nepodařilo, což jen dokládá, o jak velkou věc v herním segmentu se jedná.

Zdroj: Rockstar Games / YouTube

Kdy vyjde a na jaké platformy?

Dočkali jsme se tedy první velké oficiální zmínky a také potvrzení, že nás čeká nové GTA 6. Nejprve k formalitám. Trailer vyšel v prosinci 2023, skoro přesně 10 let po vydání zatím posledního dílu GTA 5, tehdy na PS3 a Xbox One.

Datum vydání GTA 6 je zatím naplánované na rok 2025, bližší specifikaci v tuto chvíli nemáme. Co se týče platforem, jsou potvrzeny konzole PlayStation 5 a Xbox Series X|S, nic víc.

Co nabídne GTA 6?

A co trailer tedy ukázal? Hlavní postavou bude recidivistka Lucia, zároveň ale může jít o recyklaci příběhu Bonnie a Clyde, protože v traileru se objevuje i Jason, Luciin partner ve zločinu i v lásce. Zasazení odpovídá fiktivnímu městu Vice City ve státě Leonida, které si bere inspiraci z floridského Miami.

GTA 6
Zdroj: Rockstar Games / GTA 6 press kit

Pohybovat se však budeme moci i na periferii města, v divočině, kde budou velkou roli hrát divoká  zvířata, ať už jde o plameňáky nebo v traileru hojně prezentované aligátory. Vývojářům jde obecně o to, aby dokázali vykreslit živoucí město plné gangů, aut, obchodů, budov a náhodných kolemjdoucích.

V tuto chvíli čekáme na další informace, které bude chtít studio Rockstar Games a vydavatel Take-Two Interactive o své dosud největší připravované hře sdílet s veřejností.

Zdroj: Rockstar Games


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud