Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Hack sledovacího kotníkového náramku pro odsouzené

redakce 15.08.2015

Mezi nejzajímavější prezentace na letošním hackerském DefConu patřila ukázka, jak obelstít sledovací náramky pro domácí vězení.

V rámci svého vystoupení bezpečnostní výzkumník William "Amm0nRa" Turner demonstroval, jak je možné obelstít sledovací náramek, který v USA dostávají vězni odsouzeni k domácímu vězení. Tento na první pohled dokonalý sledovací systém lze ale poměrně snadno obelstít. Turnerovi se podařilo pomocí sociálního inženýrství získat náramek od tchajwanské společnosti GWG International, která tato zařízení vyrábí a pak už mu nic nebránilo pustit se do prozkoumávání jeho „vnitřností“. Podrobnosti o postupu zkoumání a všech tricích při tom použitých najdete buď na webu NetSecurity (http://www.net-security.org/secworld.php?id=18766) nebo přímo v Turnerově přednášce na DefConu(https://media.defcon.org/DEF%20CON%2023/DEF%20CON%2023%20presentations/Speaker%20&%20Workshop%20Materials/AmmonRa/DEFCON-23-ammonRA-How-to-hack-your-way-out-of-home-detention.pdf)

Poznámka: Turner přiznal, že společnost GWG International před DefConem na zranitelnost neupozornil, protože má s tímto postupem špatné zkušenosti. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud