Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Herní monstrum Alienware Area-51

Pavel Trousil 02.09.2014

Novinkou letošní výstavy PAX je nová verze herního počítače Alienware Area-51. Futuristický „triádový“ case v sobě skrývá nejmodernější technologie Intel, NVIDIA a AMD, díky kterým se nejnáročnější hráči nemusejí obávat nestabilního frameratu ani při Ultra HD rozlišení.

awarea-51-lsy-00025lf-gy-foot-nahled

Původní verze Alienware Area-51 v podstatě určila standard pro všechny ostatní herní sestavy a již tehdy byl prioritou sestavy nekompromisní výkon. Nejnovější vlajkový model se ovšem vyznačuje nejen silou, ale také revolučně futuristickým šasi.

Area-51 na sebe ubírá pozornost trojúhelníkovitým designem označovaným „Triad“. Jeho zadní i přední porty jsou snadno použitelné, inovativní chlazení umožňuje vyšší výkon a přístup k vnitřnímu hardwaru je pohodlný. Studený vzduch je vtahován přední stranou a teplý vyfukován diagonálně stranou zadní. Důraz na ergonomii se projevil také při umisťování panelů vstupů a výstupů, přičemž přední je viditelný ze sedu, zatímco zadní lze odkrýt nakloněním těla.

Nová Area-51 poběží na nejnovějších procesorech Intel Haswell-E a na výběr bude z šestijádrových a osmijádrových variant s až 16 procesními vlákny. Operační paměť DDR4 o frekvenci 2133 MHz lze navýšit až na 32 GB a každý kus odchází k zákazníkovi přetaktovaný a vodou chlazený tak, aby bylo možné dosáhnout maximálního výkonu.

awarea-51-lsy-00180b-gy-foot-nahled

Tělo Area-51 vměstná až tři simultánně pracující grafické karty s čipy od NVIDIA i AMD. Hráči tak mohou získat dostatek grafického výkonu potřebného ke hraní v rozlišení Ultra HD a vyšším. Oživená Area-51 obsahuje také významnou aktualizaci Alienware Command Center na verzi 4.0. Nový futuristický triádový case disponuje devíti programovatelnými světelnými zónami s 20 barvami. Ty je možné přes Alienware Commander Center ovládat. Součástí softwarové výbavy je také Alien Adrenaline, jenž sleduje vlastnosti hardwaru a je schopen jej nakonfigurovat pro specifické potřeby daných her. Command Center verze 4.0 nyní umožňuje i přetaktování, a to jak automatické, tak kompletně manuální včetně nastavení napětí či časování pamětí.

Ponořte se do centra dění se zakřiveným 34“ displejem

Dell kromě počítače Alienware Area-51 představil také zakřivený 34“ monitor. Dell UltraSharp 34“ Monitor (U3415W) je volbou pro hráče i herní vývojáře. Nabízí širokou obrazovku s poměrem stran 21:9 s ostrostí a jasností WQHD 3440×1440 rozlišení. Zakřivený displej a široké zorné pole navíc ulevují očím hráčů, a jakmile začne přituhovat, nechají vyniknout i lidské periferní vidění. U3415W nechybí nastavitelný stojan, HDMI 2.0, MHL, DisplayPort a Mini DisplayPort, dva integrované 9 wattové reproduktory, obnovovací frekvence 60 Hz a díky tenkým rámečkům je pohodlné pracovat i s několika propojenými monitory.

Alienware Area-51 bude celosvětově uveden na trh koncem roku 2014. Monitor Dell UltraSharp 34“ bude ve stejném období dostupný ve vybraných zemích EMEA regionu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud