Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Herní myš s přesným ovládáním

Pavel Trousil 19.09.2015

ASUS představil herní myš GX860 Buzzard z řady Republic of Gamers (ROG). Novinka spoléhá na laserový senzor s rozsahem rozlišení 50 až 8 200 bodů na palec (DPI) zajišťující přesné ovládání kurzoru. 

Kapitoly článku

Levé i pravé tlačítko myši GX860 Buzzard využívá odolné spínače Omron, které mají podle výrobce vysokou citlivost a rychlou odezvu. Prostřednictvím softwarového rozhraní mohou uživatelé snadno vytvářet profily, přičemž aktuálně vybrané nastavení je indikováno červeným, oranžovým nebo zeleným LED podsvícením myši. Díky ergonomickému provedení umožňuje myš pohodlné držení i při dlouhém hraní her.  Model ROG GX860 se již prodává za 1399 Kč.

Myš ROG GX860 má laserový senzor s rozsahem rozlišení 50 až 8 200 DPI a fluoropolymerové nožky, které umožňují plynulé a přesné ovládání kurzoru. Dotykem dvouúrovňového přepínače lze změnit nastavení DPI přímo během hry.

Zvláštností myši GX860 je LED podsvícení, které mění barvy (od zářivě červené, přes oranžovou po zelenou) podle aktuálního nastavení. Na bočních stranách je myš vybavena díly, které jsou odolné proti teplu a poškození povrchu a zdobí je mayské vzory. K dispozici jsou rovněž integrovaná tlačítka pro přechod vpřed a zpět a také nastavitelné tlačítko pro palec.

Pomocí softwarového rozhraní si hráči mohou přizpůsobit myš podle svých představ. Rozhraní umožňuje nejen provést nastavení úrovní DPI, funkcí tlačítek a podsvícení, ale poskytuje také různé pokročilé volby, jako je konfigurace vyhlazování pohybu, rychlosti dvojkliku, výšky zvednutí myši pro deaktivaci laserového senzoru a rychlosti komunikace přes rozhraní USB.

Uživatelé si mohou vyzkoušet provedená nastavení ve virtuálním testovacím prostředí, které nabízí i test přesnosti. Kromě toho je k dispozici test pohybu a klikání, během nějž musí uživatelé klikat na body náhodně zobrazované v určitém časovém intervalu.

Technické parametry ASUS ROG GX860 Buzzard

  • Kompatibilní operační systémy: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, 8.1
  • Barva: Černá
  • Rozměry: 118,2 × 68,4 × 40 mm
  • Senzor: Laser Avago 9800
  • Hmotnost: 98 g
  • Délka kabelu: 1,8 m
  • Tlačítka / přepínače: 1× programovatelné levé/pravé tlačítko a tlačítko v podobě rolovacího kolečka, 3× programovatelné boční tlačítko, 2× programovatelný přepínač rozlišení DPI
  • Rozlišení: Až 8 200 (nastavitelný rozsah 50 až 8 200 DPI)
  • Výchozí nastavení: Úroveň 1 – 800 DPI, Úroveň 2 – 1 600 DPI, Úroveň 3 – 3 200 DPI, Úroveň 4 – 5 600 DPI

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud