Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Herní notebook Alienware s OLED displejem

Pavel Trousil 17.06.2016

Herní značka Alienware slaví tento rok 20 let na trhu a při této příležitosti představila na herním veletrhu E3 v Los Angeles nové produkty mezi které patří i notebook s OLED displejem.

Alienware 13 OLED je prvním herním notebookem, který má displej vyrobený OLED technologií firmy Samsung. OLED technologie proniká do televizí a smartphonů a uživatelé si ji vychvalují díky schopnosti pixelů, které se mohou samy vypnout. Pomocí toho dosahují opravdu reálné černé barvy pro znatelně větší kontrast. Displej Alienware 13 OLED nabízí kontrastní poměr až 100 000:1. Zároveň poskytuje lepší sytost barev. Hráči s notebookem také získají i rychlejší odezvu - typicky 1 ms.

alienware-13-exploded-nahled

Notebook Alienware 13 s OLED displejem bude dostupný také v České republice již v průběhu července. Kromě tohoto produktu představil Dell na letošní E3 také novinky v kategorii počítačů Alienware. Patří mezi ně střední tower počítač Alienware Aurora s nejnovější generací grafických karet NVIDIA GeForce pro 4k a dokonce 12k hraní. Další novinkou je plnohodnotný počítač, vybavený novými procesory Intel Core i7 (a.k.a. Broadwell-e) s možností volby mezi 6 až 10 jádry a také s nejnovější grafickou technologií NVIDIA GeForce (a.k.a. Pascal). Jmenuje se Alienware Area-51. Nová Alpha pak zahrnuje v kompaktním těle grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 960 a operační paměť 4 GB. Oproti předchozí generaci dosahuje o 60 procent většího grafického výkonu. 

alienware-13-rear-side-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud