Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Herní tablet Pipo T9

Pavel Trousil 04.08.2014

Společnost Satomar rozšířila nabídku tabletů Pipo o nový model T9. Ten nabízí výbavu v čele s osmijádrovým procesorem a 13Mpx fotoaparátem s automatickým ostřením.

pipot9-01-nahled

Největším lákadlem nového tabletu Pipo T9 je podle výrobce jeho hardwarová výbava. Tablet má osmijádrový procesor MediaTek 6592 s frekvencí 1,7 GHz. Výrobce nepodcenil ani kapacitu operační paměti, která má hodnotu 2 GB. Jako grafická karta byla použita ověřená Mali 450. Podle společnosti Sotomar tak dosahuje v Antutu Benchmarku kolem 30 000 bodů. Pro ukládání dat má uživatel k dispozici 32 GB paměti, kterou lze dále rozšířit za pomocí paměťových karet microSDHC. 

Pipo T9 nabízí úhlopříčku 8,9“ s rozlišením FullHD. Velmi dobře je na tom Pipo T9 také v oblasti datové konektivity. Kromě standardní podpory Wi-Fi je možné využívat také připojení prostřednictvím 3G. Tablet lze využít také jako GPS navigaci, na kratší vzdálenost lze data přenášet přes Bluetooth.

pipot9-03-nahled

Uživatele zaujme i multimediální výbava. Fotky lze pořizovat 13Mpx snímačem s automatickým zaostřováním, přední kamera má pak rozlišení 2 Mpx. Kromě focení lze pro zábavu využít také vestavený FM přijímač. Baterie v tabletu Pipo T9 má kapacitu 7 300 mAh a výrobce nabízí možnost jejího duálního nabíjení. Příkon energie lze tak současně zajistit nejenom přes nabíječku, ale také přes microUSB kabel zapojený např. do externí baterie nebo počítače.

Tablet je dodávány v kompletní české lokalizaci s přístupem do obchodu Google Play. Jako operační systém je použit Android ve verzi 4.2. Doporučená cena je 7 990 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme