Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Herní zábava pro netbooky na dosah

redakce 02.03.2010

Nvidia představila na veletrhu CeBIT druhou generaci své grafické platformy Ion. Díky vyššímu výkonu a technologii Optimus výrobce slibuje desetinásobně vyšší grafický výkon a až desetkrát delší práci na baterie než v případě počítačů s první generací Ion.

Již současné generace čipové sady Ion významně zlepšují výkonnost netbooků a nettopů, například umožňují přehrávání HD videa. Ion 2 jde nyní ještě o krok dál a ve spojení s procesory Intelu generace Pine Trail umožní na netbooku i hraní náročnějších her. Konkrétně Nvidia mluví o titulech jako World of Warcraft a Spore, které bude možné plynule hrát s Ion 2. Pokud by takový výpočetní výkon nebyl zapotřebí, počítač použije díky vestavěné technologii Optimus integrovanou onboard grafiku a šetří tak baterii.

Ion 2 GPU je vyráběn 40-nanometrovou technologií a je založen na Nvidia GeForce 310. Podporovány jsou jednojádrové procesory Atom N450 a D410 stejně jako dvoujádrové CPU D510.

Jako první netbooky s touto technologií budou k dostání Acer Aspire One 532G s 10" displejem a 12" model ASUS 1201PN. K novým all-in-one PC s platformou Ion patří počítače ASUS EeeTop 2010PNT a Lenovo C200. Nové počítače na bázi Ion plánují mimo jiné uvést i  Asus, Foxconn a další.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud