Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hi-tech bydlení

redakce 23.04.2010

Společnost Positro a. s. přichází na trh s tuzemským inteligentním systémem HAIDY, který dává konceptu „chytrého bydlení“ nové rozměry. Systém HAIDY přizpůsobí bydlení přesně podle představ každého zákazníka a díky své unikátní architektuře dokáže uspokojit všechny požadavky. Flexibilita systému umožňuje systém konfigurovat pro každý rozpočet. Základní funkčnost je srovnatelná s cenou klasické elektroinstalace a při kompletní funkčnosti by neměla přesáhnout 10 % ceny domu. Inteligentní systémy nejsou hudbou budoucnosti, ani doménou horních deseti tisíc, ale realitou, která se nyní může stát součástí každé domácnosti.

Dostupnost a flexibilita

Díky své konfigurovatelnosti je systém HAIDY „ušit na míru“ každému zákazníkovi s jakoukoli výší rozpočtu. Může být instalován do rodinných domů či bytů, buď v základní funkčnosti, kdy de facto nahrazuje klasickou elektroinstalaci a za obdobnou pořizovací cenu přináší obyvatelům mnoho benefitů, nebo jako kompletní rezidenční řešení, kdy HAIDY ovládá veškeré systémy v domě a optimalizuje celé jeho fungování přesně dle přání a potřeb zákazníka. Architekturu systému je navíc možné stále doplňovat a upravovat. Systém je samozřejmě možné instalovat i do stávajících staveb s minimálními stavebními úpravami.

Komfort

HAIDY přináší pro své uživatele nepřekonatelný komfort. HAIDY umožňuje ovládat systémy osvětlení, rolet, vytápění, klimatizace, ventilace, kamerového systému, multimedií či zásuvek. Samozřejmostí je i ovládání rozsáhlejších subsystémů jako je bezpečnostní systém, zavlažovací systém či bazénové technologie.
Díky propojenosti jednotlivých součástí systému dokáže HAIDY realizovat různé naprogramované scénáře. Například po aktivaci zabezpečovacího systému stáhne rolety, sníží topeni, vypne nepotřebné zásuvky a všechna světla. Tyto scénáře lze pomocí jednoduchého editoru kdykoliv měnit či vytvářet nové.
Výhodou systému HAIDY je nejen schopnost přizpůsobovat se aktuálním požadavkům zákazníka, ale také intuitivní ovládání. Klíčový ovládací prvek tvoří dotykové panely, které jsou rozmístěny v domácnosti. Celý systém lze také ovládat pomocí běžného počítače nebo notebooku, pokud rozpočet neumožňuje zakoupit panely. Samozřejmostí je také možnost ovládání HAIDY přes internet z jakéhokoliv místa na světě. Dalším ovládacím prvkem jsou standardní vypínače, které lze kdykoli přenastavit tak, aby dokonale vyhovovaly požadavkům uživatele. Ty umožňují spouštět jednoduché akce nebo předprogramované scény. HAIDY také dovoluje naprogramování běžného ovladače na televizi tak, aby byl schopen ovládat některé funkce systému.

Bezpečnost

Systém HAIDY klade velký důraz na bezpečnost a ochranu domácnosti, proto byla implementaci bezpečnostního systému věnována vysoká pozornost a součástí systému jsou různé typy detektorů, kamerový systém nebo systém IR závor. HAIDY lze také využít k bezklíčovému přístupu k objektu. V systému lze nastavit tolik konfigurací, kolik zákazník potřebuje. Ať už se jedná o celkovou ochranu nebo jen ochranu pláště domu, perimetru pozemku, garáže nebo vybrané části domu. Systém HAIDY dále umožňuje nastavení módu „Panic buttons“, což znamená, že dojde-li k narušení bezpečnosti, lze jakýkoliv vypínač využít ke spuštění alarmu - okamžitě se rozsvítí světla, spustí siréna a informace jsou neprodleně zaslány bezpečnostní službě.

 

Spolehlivost

Protože byl systém HAIDY navržen jako náhrada za elektroinstalace, je koncipován velmi robustně. Díky rozhraní CAN a několika redundantním úrovním ochrany i v případě výpadku některé části systému nemůže dojít ke kolapsu celého systému.  V případě výpadku serveru dokáže jeho funkci nahradit některý z ovládacích panelů. S pomocí záložních zdrojů může systém pracovat i při výpadku elektrické energie.

Další informace najdete na webu www.haidy.cz


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud