Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hitachi CP-D20 a CP-A200 – projektory na krátkou vzdálenost

redakce 21.07.2010

Společnost Hitachi uvádí na trh modely projektorů CP-D20 a CP-A200, které rozšiřují jejich řadu LCD projektorů s krátkou a ultrakrátkou vzdáleností projekce. Vylepšení nových modelů se týká především zvýšení světelného výkonu a hodí se především do škol.

Nové modely zajišťují daleko jasnější obraz, jsou ideálně přizpůsobené pro vzdělávací instituce i pro všeobecné komerční využití a vyhovují požadavkům stanoveným v předpisech BECTA. Díky krátké vzdálenosti projekce se modelů výrazně snižuje riziko rušení obrazu, protože přednášející se nikdy nedostane před projektor. Jasnější obraz je rovněž zárukou pohodlnějšího sledování prezentací, a to i v místnostech, kde je hodně světla. Cena modelu CP-D20 byla stanovena na 30 124 Kč vč. DPH a modelu CP-A200 na 43 586 Kč vč. DPH. Na oba projektory se vztahuje tříletá záruka.

V obou modelech jsou využity nejnovější funkce vyvinuté společností Hitachi, které napomáhají snadnému ovládání projektoru, zajišťují celkově nízké náklady na vlastnictví a minimalizují dopad na životní prostředí. K těmto funkcím patří například funkce šablony, která obsahuje řádkový a čtverečkový rastr, jež využijí obzvláště učitelé píšící na tabuli, ať černou nebo bílou. Díky funkci Audio Pass Through se audiosignály dají nasměrovat přímo na externí reproduktory, a to i tehdy, když je projektor v pohotovostním režimu, čímž se ušetří energie a prodlužuje se tím životnost lampy. U obou modelů je využit rovněž hybridní filtr, díky němuž se při běžném používání prodlužují servisní intervaly až na 4000 hodin a šetří se tak čas i peníze. V rámci svého programu minimalizace dopadu na životní prostředí společnost Hitachi u obou modelů rovněž snížila odběr v pohotovostním režimu. Přístroj CP-A200 při něm odebírá jen 5 W či ještě méně, zatímco CP-D20 odebírá maximálně 1 W. Navíc byla výrazně zmenšena velikost přepravních kartonů, což znamená, že v jedné zásilce lze poslat až dvakrát více projektorů, čímž se minimalizují náklady na dopravu. Obalové krabice jsou nyní vyráběny ze stoprocentně recyklovatelných materiálů.

Kromě nedávno představeného projektoru CP-D10, nabízí nový projektor CP-D20 zákazníkům další výhody v podobě různých funkcí a lepšího výkonu.  Se svítivostí 2700 lumenů produkuje nový model jasnější obraz a nabízí rovněž lepší kontrastní poměr v hodnotě 600:1. Nový model má také nejkratší projekční vzdálenost v nezrcadlovém rozsahu; při projekčním obrazu o velikosti 80 palců (2,02 m), je projekční vzdálenost čočky od projekční plochy pouze 81 cm, což je v porovnání s už tak vynikajícími parametry přístroje CP-D10 zlepšení o více než 12 cm, nebo jinak vyjádřeno o 13%. Díky vyššímu jasu a zároveň kontrastu se projektor CP-D20 ideálně hodí pro výuku v učebnách i na jiných místech a spolehlivě se jím odprezentuje i bohatý multimediální obsah.

Projektor CP-A200 nabízí ve stávajícím sortimentu rovněž mnoho významných vylepšení. Zatímco ultrakrátká projekční vzdálenost zůstává stejná jako u oceněných modelů CP-A100 a ED-A101/111, svítivost se zvýšila na 3000 lumenů. Díky novému systému Perfect Fit 2.0 na projektoru CP-A200 se oproti předchozí verzi zdvojnásobil počet korekčních bodů, a přístroj tak umožňuje provádět kompletní nastavení dokonalého obrazu na interaktivních bílých tabulích, nebo dokonce na nerovných površích.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud