Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HP se snaží udávat směr vývoje nové éry cloud computingu

redakce 27.01.2011

Společnost HP představila nové produkty a služby, které firmám a státní správě umožní začít využívat veškeré výhody cloud computingu a zajistit maximální úroveň bezpečnosti, výkonu a dostupnosti.

Kapitoly článku

Aby mohla být jakákoli firma či instituce konkurenceschopná i v dalších letech, musí se postupně modifikovat do podoby firmy s vysoce adaptivním IT zázemím. Takové firmy jsou označovány jako „Instant-On Enterprise.“

Přestože cloud computing přináší nesporné výhody typu rychlejšího nasazování nových služeb, snižování počtu IT pracovníků či „pay-as-you-go“ modelu, v minulosti vykazoval i několik slabin v oblastech kritických pro provoz firem, jako například bezpečnosti, dostupnosti a jednoduchosti integrace.

Nová řešení HP Hybrid Delivery ovšem přinášejí služby cloud computingu na takové bezpečnostní a kvalitativní úrovni, která splňuje i požadavky nejnáročnějších firem, a současně se dokáže přesně přizpůsobit vysokým individuálním nárokům jednotlivých firem či státní správy na flexibilitu.

Bude doopravdy někdy bezpečný cloud pro firmy?

Řešení HP Enterprise Cloud Services-Compute má přinést „privátní cloud jako službu“ poskytovanou přímo datovými centry HP. Tato služba má nabízet klientům rychle implementovatelný, bezpečný cloud computing s vysoce škálovatelnou IT kapacitou, přičemž pravidla pro provoz služeb, výkon, bezpečnost a ochranu dat si definují sami jednotliví zákazníci. Vznik takové služby je možný pouze díky šířce produktového portfolia HP v oblasti konvergované infrastruktury a softwaru určeného k automatizaci a správě aplikací. Šířka portfolia HP zároveň poskytuje všechny zdroje nutné pro přístup k hybridnímu privátnímu cloudu.

HP CloudSystem rovněž spolupracuje s HP Cloud Maps, prvním průmyslovým řešením, které přináší předkonfigurovaný katalog objektů pro automatizované poskytování optimalizovaných aplikačních a infrastrukturních zdrojů. HP CloudSystem má v praxi umožňovat spouštění a provoz nových cloud služeb v průběhu pouhých několika minut.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud