Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HP A-series 10500 - Výkonný přepínač pro video a mobilní aplikace

redakce 11.05.2011

Nový páteřní přepínač HP A 10500, který je založen na nové architektuře HP FlexNetwork. Poskytuje špičkovou propustnost, latenci a výkon 40 GbE pro mediální aplikace.

Kapitoly článku

Trh s páteřními přepínači, největší segment z oblasti síťových prvků, má letos překonat hranici 13,7 miliard USD. Zákazníci mezi nimi hledají vyspělé síťové architektury s menším počtem vrstev, nižší latencí a podstatně vyšší propustností.

Společnost HP představila řadu páteřních přepínačů HP A10500, která byla navržena pro poskytování multimediálních služeb v jádru areálové sítě. Mezi jejich vlastnosti patří mimořádně nízká latence 3 ms (mikrosekundy) a 128 portů 10GbE s připojením rychlostí fyzického spojení. Latence je v porovnání s konkurenčním produktem Cisco Catalyst 6509 o 75 % nižší a porty o 270 % výkonnější.

FlexNetwork sjednocuje správu fyzických a virtuálních sítí

Rozrůstání IT, komplikovanost vícevrstvých nasazení a rostoucí nároky na virtualizaci dostávají starší sítě na hranici únosnosti.

Zatímco společnost Cisco coby nejbližší konkurent HP v oblasti sítí vyžaduje pro datové centrum, areálové a pobočkové sítě 30 samostatných řídicích nástrojů,HP přišlo s ucelenou správou pomocí – Intelligent Management Center (IMC) – na všechny modulární stavební bloky architektury HP FlexNetwork.

HP IMC ve verzi 5 poskytuje jednotný pohled na virtuální a fyzickou síť v datovém centru. Urychluje poskytování služeb, zjednodušuje provoz a posiluje dostupnost sítě. Automaticky vyhledává virtuální počítače, virtuální přepínače a jejich vztah k fyzické síti. Překonává tak výzvy spojené se správou čím dál „virtualizovanějších“ datových center orientovaných na služby.

Rozvoj zabezpečení virtuálních a cloudových prostředí

Řada aplikací v datových centrech je sice virtualizována, ale starší bezpečnostní řešení chrání pouze fyzická prostředí s jednotlivými pracovními úlohami. Nové zařízení HP TippingPoint IPS S6100N nabízí jedinou škálovatelnou soustavu zabezpečení sítí, která zajišťuje automatickou a konzistentní ochranu při vytváření nebo přesouvání virtuálních počítačů napříč podnikem.

Špičková soustava HP Secure Virtual Framework jako jediná poskytuje řešení pro fyzická, virtuální i cloudová prostředí, které je o 60% výkonnější oproti předchozí generaci.

Ceny a dostupnost

  • Přepínač HP A10500 bude k dispozici ve druhém pololetí roku 2011 za předpokládanou cenu 650 000 Kč.
  • Řešení HP IMC 5.0 bude k dispozici v nejbližších dnech za předpokládanou cenu 130 000 Kč. Předpokládané zahájení prodeje HP IMC 5.1 je do konce roku 2011.
  • Cena zařízení HP TippingPoint IPS S6100N činí přibližně 3,5 milionu korun.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud