Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HP už nechce prodávat osobní počítače

redakce 19.08.2011

Málo to vynáší, míní představenstvo.

Společnost HP, přední výrobce osobních počítačů, který za ně v účetním roce 2010 utržil 41 miliard dolarů, chce s nimi skončit. Nedá se na nich v líté konkurenci vydělat — alespoň ne tolik, aby to stálo za to akcionářům. Takže divize PSG (Personal Systems Group) je tímto na prodej, anebo HP zváží její osamostatnění, popřípadě jiné „alternativy“. Změna by měla nastat asi do roka až do roka a půl, ale nakonec na ni dojít nemusí, upozorňuje HP.

Představenstvo dále zatlo tipec super­dra­hému pokusu s mobilním systémem WebOS. (Před pouhými osmnácti měsíci HP koupilo Palm za 1,2 miliardy dolarů!) WebOS končí pro nedosažení „milníků“, které si v HP stanovili. Tablety a chytré telefony s WebOS se tímto přestávají vyrábět. Systém sám bude patrně nabídnut tomu, kdo o něj projeví zájem, najde‑li se někdo takový.

HP se nadále hodlá zaměřit na ty obory, ve kterých má naději na uspokojivý zisk: tiskárny, software a služby pro podniky, servery, datová úložiště, sítě, cloud computing.

HP nehodlá průběžně zveřejňovat stav jednání. Na jakékoli další oficiální prohlášení si musíme počkat do chvíle, kdy možný dojednaný obchod schválí představenstvo. Lze však hádat, že už v tuto chvíli nějaký čínský nebo tchajwanský drak propočítává své zdroje a přemýšlí…


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud